Skip to main content
Kripto Haberleri

Senatör Lummis Yeni Bitcoin Tasarısı Önerecek

Yazan Aralık 29th, 2021Yorum Yazılmamış


  • Senatör Lummis gelecek yıl Bitcoin ve kripto ile ilgili ayrıntılı bir yasa tasarısı sunmayı planlıyor.
  • Tasarı, dijital varlıkları kategorize etmek için yönergeler sağlayacak ve kripto para piyasasını denetleyecek yeni bir düzenleyici kurum oluşturacak.

Bitcoin yanlısı ABD Senatörü Cynthia Lummis, önümüzdeki yıl farklı dijital varlıkların nasıl sınıflandırılacağını ve vergilendirileceğini belirleyecek kapsamlı bir kripto para yasa tasarısı sunmaya hazırlanıyor.

“Hoşgeldiniz iki partili cosponsors! Lütfen senatörünüzü elini uzatıp düşünmesi için cesaretlendirin,” Lummis. TweetedAlıntı Bitcoin Dergisi‘nin haberi duyuran tweet’ini attı.

Senatörün kıdemli bir yardımcısı söyledi. Bloomberg yasalaşması halinde, tasarının “düzenleyicilere hangi varlıkların farklı varlık sınıflarına ait olduğu konusunda net rehberlik sağlayacağını, tüketiciler için korumalar sunacağını, stablecoinleri düzenleyeceğini ve dijital varlık piyasasını denetlemek için Emtia Vadeli İşlemLer Ticaret Komisyonu ve Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun ortak yargı yetkisi altında yeni bir organizasyon oluşturacağını” belirtti.

Bitcoin kurulduğu günden bu yana ABD’ye yenilik, düzenleyici kurumuna ise belirsizlik getirdi. Para ağı ülke genelinde kullanım ve tanınmada ilerlerken, Washington yeni teknolojinin mevcut mevzuata nasıl uyduğunu bulmakta zorlandı.