Skip to main content
Kripto Haberleri

Sequoia Capital, Yatırımcılardan 150 Milyon Dolarlık FTX Kaybı İçin Özür Diledi

Yazan Kasım 23rd, 2022Yorum Yazılmamış

Girişim sermayesi fonu Sequoia Capital, FTX ile 150 milyon dolarlık kayıp için yatırımcılardan özür diledi ve gelecekteki yatırımlar için değerlendirmesini iyileştirecek.
Sekoya Başkenti

Wall Street Journal tarafından 22 Kasım’da yatırımcılarla yapılan bir konferans görüşmesi sırasında bildirildiği üzere, Sequoia Capital Partners, yatırımcılardan FTX’e yatırım yaptıklarında 150 milyon dolar zarar ettikleri için özür diledi.

Belki de bu, çok fazla deneyime sahip bir risk sermayesi fonunun kararından ilk kez pişman olması. Çağrıyı şirketin küresel lideri Roelof Botha açtı ve o ve meslektaşları şirketi desteklediği için pişman olduFTX.com ve FTX .US’a iki fonla 214 milyon dolarlık yatırım yaptı.

Sekoya Başkenti
Roelof Botha

Sequoia’nın FTX ile sınırlı bir ilgisi vardır, ancak FTX.com’da ve GGFIII’de FTX.US’de yatırımları vardır. FTX, fonun ilk 10’unda yer almıyor ve 150 milyon dolarlık harcama tabanı, fonun taahhüt edilen sermayesinin %3’ünden azını temsil ediyor. 150 milyon dolarlık kayıp, 7,5 milyar dolarlık gerçekleşmiş ve gerçekleşmemiş kazançlarla dengelendi, dolayısıyla fon iyi performans gösterdi.

Sequoia Capital Partners, şirketin bunu ifade ettiğini belirtti. SBF tarafından yanıltıldı ve gelecekte yatırım durum tespiti sürecini iyileştirecektir. Buna ek olarak şirket, yatırım yaptığı erken aşamadaki girişimlerin mali tablolarını denetlemesi için bir Büyük Dörtlü muhasebe firması ile anlaşacak.

Daha önce bildirildiği üzere Sequoia, FTX ve FTX US’e toplam 213,5 milyon dolar yatırım yaptığını ve bu yatırımları sıfıra indirdiğini açıklamıştı.

SORUMLULUK REDDİ: Bu web sitesindeki bilgiler genel piyasa yorumu olarak sağlanmıştır ve yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yatırım yapmadan önce kendi araştırmanızı yapmanızı öneririz.

Haberleri takip etmek için bize katılın: https://linktr.ee/coincu

Web sitesi: coincu.com

kurnaz

Coincu Haberler