Skip to main content
Kripto Haberleri

Sequoia China, DeFi cüzdanı DeBank için 25 milyon dolarlık özkaynak turunda lider

Yazan Aralık 29th, 2021Yorum Yazılmamış


Merkezi olmayan finans (DeFi) çözümlere odaklanan bir kripto para cüzdanı olan DeBank, büyük risk sermayesi firması Sequoia China liderliğindeki yeni fonları kapattı.

Firma Açıkladı Salı günü Twitter’da 25 milyon dolar toplayarak DeBank’ın toplam değerlemesini 200 milyon dolara çıkardı.

Sequoia China dışında, finansman turunda Dragonfly, Hash Global ve Youbi gibi büyük kripto yatırım firmaları yer aldı.

Zam ayrıca Coinbase Ventures, Crypto.com borsası, stablecoin sağlayıcısı Circle ve donanım cüzdanı üreticisi Ledger’ın stratejik finansmanını da içeriyordu.

DeBank, merkezi olmayan uygulamalar veya borsalar (DEX) ve DeFi faiz oranları da dahil olmak üzere DeFi verilerini izlemek için tasarlanmış bir kripto para cüzdanıdır. Ayrıca, kullanıcıların çeşitli DeFi varlıkları ve projelerinde gezinmelerini ve yönetmelerini sağlar. Platform, merkezi olmayan borç verme protokolleri, stablecoin’ler, marj ticaret platformları ve diğerleri için analizler içerir.

DeBank, web sitesine göre, yazma sırasında kullanıcıların Ethereum, Binance Smart Chain, Polygon, Fantom, Avalanche ve diğerleri gibi 17 zincirde 798 protokolü izlemesine izin veriyor.

DeBank, 2018 yılında Çinli araştırma ve geliştirme uzmanı Tang Hongbo tarafından ortaklaşa kuruldu. LinkedIn profiline göre, yönetici Şanghay’ın Jing’an bölgesinde bulunuyor.

Firma Cointelegraph’ın yorum talebine hemen yanıt vermedi.

İlgili: Interlay, Bitcoin DeFi birlikte çalışabilirliğini hızlandırmak için 6,5 milyon dolar topladı

Ademi merkeziyet ve DeFi kavramı, ülkedeki yeni kısıtlamaların ortasında Çin’de giderek daha popüler hale geldi. Cointelegraph tarafından daha önce bildirildiği gibi, birçok Çinli kripto kullanıcısı, Çin’in Eylül ayında kriptoya yeni bir büyük yasak uygulamasının ardından kripto varlıklarını DEX’lere taşıyor.