Skip to main content
Kripto Haberleri

Sertifikalı Bitcoin Profesyoneli (CBP) Olmak için 4 Neden

Yazan Aralık 29th, 2021Yorum Yazılmamış

CryptoCurrency Sertifikasyon Konsorsiyumu (C4), ademi merkeziyetçilik, güven, gizlilik, açıklık, kullanılabilirlik ve güvenlik dengesini sağlamaya yardımcı olmak için bazı kripto para birimi standartları oluşturdu. CBP sınavını geçerseniz, bir sertifika alabileceksiniz. Profesyonel duruşunuzu geliştirecektir. Bu yazıda, neden bir Bitcoin profesyonel sertifikası almanız gerektiğini öğreneceğiz. Okumaya devam etmek.

1. Yeterlilik

Her şeyden önce, bu sertifika için giderseniz, kalifiye bir profesyonel olacaksınız. Böylece, profesyonel ve kişisel yetenekler söz konusu olduğunda grup içinde daha fazla öne çıkabilirsiniz.

2. Talep

Bir profesyonel olarak Bitcoin ekosisteminin bir parçası olursanız, girişimci, serbest çalışan ve birey olarak birçok fırsatın tadını çıkaracaksınız. İşin aslı, yeni başlayanlar, medya kuruluşları ve küresel organizasyonlar, Bitcoin dünyasında her zaman profesyonellerin peşindedir.

3. Kapsamlı Anlayış

Sertifikanızı aldıktan sonra, kripto para birimi hakkında sağlam bir anlayışa sahip olacaksınız. Sonuç olarak, bilginizi çok daha iyi bir şekilde uygulayabilirsiniz.

4. Uzmanlık

CBP olursanız, teknolojiyi uzmanlık alanınız için kullanabilirsiniz. Bunun nedeni, mahremiyet ve çifte harcama gibi birçok konuda çok daha güçlü bir anlayışa sahip olmanızdır.

Ön Koşullar

 • Önceden kripto para birimi bilgisine gerek yok
 • Akıllı telefon ve bilgisayar işlemlerinin temel anlayışı
 • Android ve Windows işletim sistemine aşinalık

Hedef kitle

 • Bitcoin kullanıcıları
 • Proje yöneticileri
 • BT uzmanları
 • Gazeteciler ve blogcular
 • girişimciler
 • Eğitimciler, öğretmenler ve profesörler
 • Pazarlama ve satış profesyonelleri
 • Kontrolörler ve muhasebeciler

Sertifikalı Bitcoin Profesyoneli Olma Prosedürü

CBP olmak istiyorsanız, ücretleri ödemeniz ve sınavı geçmeniz gerekecektir. Bunun için, temel çalışma materyaline erişiminiz olmalıdır. Çalışma materyali, 2 yıla kadar çalışmanız için yeterli olacaktır. 33 konu ve 6 alanı kapsayacaktır.

Sınav İngilizce dilindedir ve süresi 24 aydır. Sınav ücreti 100 doların altında, ek sınav ücreti ve yenileme ücreti 50 doların altında.

Sınavı geçmek için en az %70 puan aldığınızdan emin olun. İlk denemenizde sınavı geçemezseniz, ücreti ödeyip tekrar sınava girebilirsiniz.

Test sırasında da bir zaman sınırı vardır. Sadece 20 dakikada 75 soru denemeniz gerekiyor. Buna doğru ve yanlış ve MCQ’lar dahildir. Süre sınırlamasının nedeni, sınava girenlerin doğru cevapları aramak için bir arama motorunu kullanmasını engellemektir.

Kısacası, bunlar sertifikalı bir profesyonel olmanın nedenleri ve adımlarıdır. Bu yardımcı olur umarım.