Skip to main content
Kripto Haberleri

Shiba Inu (SHIB) 2022’de Bir ‘0’ Daha Dökecek mi?

Yazan Aralık 29th, 2021Yorum Yazılmamış

Meme tokenlarının popülaritesi 2021’de patladı ve Shiba Inu (SHIB) öndeydi. SHIB’in değeri geçen Ekim ayında zirve yaptı ve Haziran 2020’de sadece $0.0000076’dan $0.00008’e ulaştı: bu yüzde 1,040’tan fazla bir kazançtı.

Buna ek olarak, olağanüstü getiriler projenin birçok erken yatırımcısını milyoner yaptı. Ekim ayında bildirilen en önemli işlemlerden biri, erken anonim bir SHIB yatırımcısının 400 günde 8.000 doları 5.7 milyar dolara çevirdiğini ve tüm zamanların bilinen en büyük ticareti olduğunu ortaya koydu.

Ama bu fiyat artışını körükleyen nedir?

Aksine

Bitcoin

Bitcoin

Bitcoin, Satoshi Nakamoto adlı gizemli bir varlık tarafından 2009 yılında oluşturulan dünyanın ilk dijital para birimidir. Dijital para birimi veya kripto para birimi olarak Bitcoin, merkez bankası veya tek yönetici olmadan çalışır. Bunun yerine, Bitcoin aracılardan yoksun bir Eşler Arası (P2P) ağ üzerinden gönderilebilir. Bitcoin’ler herhangi bir hükümet veya banka tarafından düzenlenir veya desteklenir ve Bitcoin, bazı yargı bölgelerinde kabul edilen bir değer transferi statüsüne sahip olmalarına rağmen yasal ihale olarak kabul edilir. Bitcoin’ler fiziksel bir para birimi oluşturmaktan ziyade, blockchain adı verilen bir tür dağıtılmış defter ağı üzerinden gönderilebilir ve alınabilen kod parçalarıdır. Bitcoin ağındaki işlemler, bir dizi karmaşık denklemi çözen bir bilgisayar ağı (veya düğümler) tarafından onaylanır. Bu işleme madencilik denir. Madencilik karşılığında, bilgisayarlar yeni Bitcoin’ler şeklinde ödüller alır. Madencilik zamanla giderek zorlaşır ve ödüller gittikçe küçülr. Toplam 21 milyon Bitcoin var. Mayıs 2020 itibariyle dolaşımda 18.3 milyon Bitcoin var. Bu sayı, yeni bloklar çıkarıldığında yaklaşık her 10 dakikada bir değişir. Şu anda, her yeni blok dolaşıma 12.5 bitcoin ekliyor. Bitcoin, kurulduğu günden bu yana dünyanın piyasa değeri açısından en popüler ve en büyük kripto para birimi olmaya devam etti. Bitcoin’in popülaritesi, “altcoins” adı verilen binlerce kripto para biriminin piyasaya sürülmesine önemli ölçüde katkıda bulundu. Kripto piyasası başlangıçta hegemonik olsa da, bugünün manzarası sayısız altcoin içeriyor. Bitcoin ControversyBitcoin, ilk lansmanından bu yana son derece tartışmalı. Cıvalı yapısı göz önüne alındığında, Bitcoin yasadışı işlemlerde ve kara para aklamada kullanımı nedeniyle eleştirildi. İzi sürülemesi imkansız olduğu için, bu özellikler Bitcoin’i yasadışı davranışlar için ideal bir araç haline getirir. Dahası, eleştirmenler madencilik için yüksek elektrik tüketimine, yaygın fiyat oynaklığına ve borsalardan hırsızlıklara işaret ediyor. Bitcoin, gözetim eksikliği göz önüne alındığında spekülatif bir balon olarak görülmüştür. Kripto para birden fazla çöküş yaşadı ve şimdiye kadar on yıldan fazla hayatta kaldı. Bitcoin, 2009 yılında piyasaya sürülmesinin aksine, bugün çok daha farklı görülüyor ve tüccarlar ve diğer kuruluşlar tarafından çok daha fazla kabul görüyor.

Bitcoin, Satoshi Nakamoto adlı gizemli bir varlık tarafından 2009 yılında oluşturulan dünyanın ilk dijital para birimidir. Dijital para birimi veya kripto para birimi olarak Bitcoin, merkez bankası veya tek yönetici olmadan çalışır. Bunun yerine, Bitcoin aracılardan yoksun bir Eşler Arası (P2P) ağ üzerinden gönderilebilir. Bitcoin’ler herhangi bir hükümet veya banka tarafından düzenlenir veya desteklenir ve Bitcoin, bazı yargı bölgelerinde kabul edilen bir değer transferi statüsüne sahip olmalarına rağmen yasal ihale olarak kabul edilir. Bitcoin’ler fiziksel bir para birimi oluşturmaktan ziyade, blockchain adı verilen bir tür dağıtılmış defter ağı üzerinden gönderilebilir ve alınabilen kod parçalarıdır. Bitcoin ağındaki işlemler, bir dizi karmaşık denklemi çözen bir bilgisayar ağı (veya düğümler) tarafından onaylanır. Bu işleme madencilik denir. Madencilik karşılığında, bilgisayarlar yeni Bitcoin’ler şeklinde ödüller alır. Madencilik zamanla giderek zorlaşır ve ödüller gittikçe küçülr. Toplam 21 milyon Bitcoin var. Mayıs 2020 itibariyle dolaşımda 18.3 milyon Bitcoin var. Bu sayı, yeni bloklar çıkarıldığında yaklaşık her 10 dakikada bir değişir. Şu anda, her yeni blok dolaşıma 12.5 bitcoin ekliyor. Bitcoin, kurulduğu günden bu yana dünyanın piyasa değeri açısından en popüler ve en büyük kripto para birimi olmaya devam etti. Bitcoin’in popülaritesi, “altcoins” adı verilen binlerce kripto para biriminin piyasaya sürülmesine önemli ölçüde katkıda bulundu. Kripto piyasası başlangıçta hegemonik olsa da, bugünün manzarası sayısız altcoin içeriyor. Bitcoin ControversyBitcoin, ilk lansmanından bu yana son derece tartışmalı. Cıvalı doğası göz önüne alındığında, Bitcoin yasadışı işlemlerde ve parada kullanımı nedeniyle eleştirildi. Aklama. İzi sürülemesi imkansız olduğu için, bu özellikler Bitcoin’i yasadışı davranışlar için ideal bir araç haline getirir. Dahası, eleştirmenler madencilik için yüksek elektrik tüketimine, yaygın fiyat oynaklığına ve borsalardan hırsızlıklara işaret ediyor. Bitcoin, gözetim eksikliği göz önüne alındığında spekülatif bir balon olarak görülmüştür. Kripto para birden fazla çöküş yaşadı ve şimdiye kadar on yıldan fazla hayatta kaldı. Bitcoin, 2009 yılında piyasaya sürülmesinin aksine, bugün çok daha farklı görülüyor ve tüccarlar ve diğer kuruluşlar tarafından çok daha fazla kabul görüyor.
Bu Terimi Okuyun ve Ethereum, SHIB bir mem belirteci kategorisine girer. Proje tamamen bir topluluğun çıkarınadır ve herhangi bir gerçek dünya uygulamasına sahip değildir.

Nitekim proje 2020 yılında başka bir mem token’ına atıfta bulunarak ‘Dogecoin katili’ olarak tanıtıldı. Buna ek olarak, SHIB Doge’un piyasa değerini kısa bir süre geçmeyi başardı ve her ikisi de ilk ondan ikisine ulaştı.

kripto para birimleri

Kripto Para Birimleri

Kriptografi kullanılarak, kripto para birimleri olarak bilinen sanal para birimleri, blockchain teknolojisi üzerine inşa edilmiş neredeyse sahteciliğe dayanıklı dijital para birimleridir. Merkezi olmayan ağlardan oluşan blockchain teknolojisi merkezi bir otorite tarafından denetlenmez. Bu nedenle, kripto para birimleri merkezi olmayan bir doğada çalışır ve bu da onları teorik olarak hükümetin müdahalesine karşı bağışık hale getirir. Bu terim, kripto para birimi, blockchain teknolojisini doğrulamak için kullanılan ağları güvence altına almak için kullanılan şifreleme tekniklerinin kökeninden kaynaklanmaktadır. Kripto para birimleri, “jeton” olarak belirtilen çevrimiçi ödemeleri kabul eden sistemler olarak düşünülebilir. Belirteçler blok zinciri teknolojisinde dahili defter girişleri olarak temsil edilirken, kripto terimi, ortak-özel anahtar çiftleri, çeşitli karma işlevler ve eliptik bir eğri gibi şifreleme yöntemlerini ve şifreleme algoritmalarını tasvir etmek için kullanılır. Gerçekleşen her kripto para birimi işlemi blockchain teknolojisine sahip web tabanlı bir deftere kaydedilir. Bunlar daha sonra tek tek düğümlerin (defterin bir kopyasını tutan bilgisayarlar) farklı bir ağ tarafından onaylanmalıdır. Oluşturulan her yeni blok için, bloğun önce her düğüm tarafından doğrulanmış ve onaylanmalıdır, bu da kripto para birimlerinin işlem geçmişini taklit etmeyi neredeyse imkansız hale getirir. Dünyanın İlk CryptoBitcoin’i blockchain tabanlı ilk kripto para birimi oldu ve bugüne kadar hala en çok talep edilen ve en çok değerlenen kripto para birimi. Bitcoin hala genel kripto para piyasası hacminin çoğunluğuna katkıda bulunuyor, ancak son yıllarda birkaç kripto para biriminin popülaritesi arttı. Gerçekten de, Bitcoin’in ardından, Bitcoin yinelemeleri yaygınlaştı ve bu da çok sayıda yeni oluşturulan veya klonlanmış kripto para birimiyle sonuçlandı. Bitcoin’in başarısından sonra ortaya çıkan kripto para birimleri ‘altcoin’ olarak adlandırılır ve Bitcoin, Peercoin, Namecoin, Ethereum, Ripple, Stellar ve Dash gibi kripto para birimlerine atıfta bulunurlar. Kripto para birimleri, henüz var olma yapısına sahip çok çeşitli teknolojik yenilikler vaat ediyor. İki taraf arasında bir aracıya ihtiyaç duymadan basitleştirilmiş ödemeler bir yönüdür, bankalar için işlem ve işlem ücretlerini en aza indirmek için blockchain teknolojisinden yararlanmak başka bir şeydir. Tabii ki, kripto para birimlerinin de dezavantajları vardır. Bu, vergi kaçırma, kara para aklama ve anonimliğin talepkar ve hileli faaliyetlerde korkunç bir bileşen olduğu diğer yasadışı çevrimiçi faaliyetleri içerir.

Kriptografi kullanılarak, kripto para birimleri olarak bilinen sanal para birimleri, blockchain teknolojisi üzerine inşa edilmiş neredeyse sahteciliğe dayanıklı dijital para birimleridir. Merkezi olmayan ağlardan oluşan blockchain teknolojisi merkezi bir otorite tarafından denetlenmez. Bu nedenle, kripto para birimleri merkezi olmayan bir doğada çalışır ve bu da onları teorik olarak hükümetin müdahalesine karşı bağışık hale getirir. Bu terim, kripto para birimi, blockchain teknolojisini doğrulamak için kullanılan ağları güvence altına almak için kullanılan şifreleme tekniklerinin kökeninden kaynaklanmaktadır. Kripto para birimleri, “jeton” olarak belirtilen çevrimiçi ödemeleri kabul eden sistemler olarak düşünülebilir. Belirteçler blok zinciri teknolojisinde dahili defter girişleri olarak temsil edilirken, kripto terimi, ortak-özel anahtar çiftleri, çeşitli karma işlevler ve eliptik bir eğri gibi şifreleme yöntemlerini ve şifreleme algoritmalarını tasvir etmek için kullanılır. Gerçekleşen her kripto para birimi işlemi blockchain teknolojisine sahip web tabanlı bir deftere kaydedilir. Bunlar daha sonra tek tek düğümlerin (defterin bir kopyasını tutan bilgisayarlar) farklı bir ağ tarafından onaylanmalıdır. Oluşturulan her yeni blok için, bloğun önce kimliği doğrulanmalı ve ‘onaylanmış’ b onaylanmalıdıry her düğüm, kripto para birimlerinin işlem geçmişini taklit etmeyi neredeyse imkansız hale getirir. Dünyanın İlk CryptoBitcoin’i blockchain tabanlı ilk kripto para birimi oldu ve bugüne kadar hala en çok talep edilen ve en çok değerlenen kripto para birimi. Bitcoin hala genel kripto para piyasası hacminin çoğunluğuna katkıda bulunuyor, ancak son yıllarda birkaç kripto para biriminin popülaritesi arttı. Gerçekten de, Bitcoin’in ardından, Bitcoin yinelemeleri yaygınlaştı ve bu da çok sayıda yeni oluşturulan veya klonlanmış kripto para birimiyle sonuçlandı. Bitcoin’in başarısından sonra ortaya çıkan kripto para birimleri ‘altcoin’ olarak adlandırılır ve Bitcoin, Peercoin, Namecoin, Ethereum, Ripple, Stellar ve Dash gibi kripto para birimlerine atıfta bulunurlar. Kripto para birimleri, henüz var olma yapısına sahip çok çeşitli teknolojik yenilikler vaat ediyor. İki taraf arasında bir aracıya ihtiyaç duymadan basitleştirilmiş ödemeler bir yönüdür, bankalar için işlem ve işlem ücretlerini en aza indirmek için blockchain teknolojisinden yararlanmak başka bir şeydir. Tabii ki, kripto para birimlerinin de dezavantajları vardır. Bu, vergi kaçırma, kara para aklama ve anonimliğin talepkar ve hileli faaliyetlerde korkunç bir bileşen olduğu diğer yasadışı çevrimiçi faaliyetleri içerir.
Bu Terimi Okuyun toplam piyasa değeri açısından.

SHIB fiyat geçmişi

SHIB fiyat geçmişi

Spekülatif Bir Büyüme

Bununla birlikte, Shiba’nın spekülatif talebi zirveden büyük ölçüde düştü ve jeton şu anda 0.000038 dolardan işlem görüyor ve bu da en yüksek değerinden neredeyse yüzde 53 daha düşük. Ancak bu belirtecin öldüğü anlamına gelmez. Coinmarketcap.com’a göre, toplam piyasa değeri hala 20,9 milyar dolardan fazla.

Peki, mem tokenı 2022’de nasıl bir performans sergileyecek? Fiyatını başka bir seviyeye taşımak için başka bir yukarı doğru sürüklenmeye tanık olacak mı? Yoksa sonunda yok olacak mı?

Bitcoinmoney.net Baş Analisti Nigel Frith, “Shiba Inu’nun yörüngesi gibi bir mem sikkeyi belirlemek, büyüme yolları nedeniyle tahmin etmek oldukça zor,” dedi.

Çok spekülatif olmasına rağmen, Shiba Inu topluluğu çok güçlü hale geldi. Proje birçok ünlüden ve hatta milyarder Elon Musk’tan bile onay aldı.

“Kendimize hatırlatacak olursak, Shiba Inu, Elon Musk’ın öngörülemeyen tweet’leri tarafından biraz tanıtıldı ve Dogecoin yerine Shiba Inu’yu destekleyeceğini belirtti. Bu Shiba Inu’nun büyümesinin katalizörüydü! Diğer faktörler, Shiba Inu’nun Robinhood platformunda bulunması ve meme coin’in mantarlanamayan belirteci Shiboshis’in NFT pazarına gelmesidir. Hepimizin bildiği gibi, bu, kripto dünyasındaki meme paralarının dikkatini çeken% 50000000’lik büyümeye neden oldu.” diye ekledi.

Bununla birlikte, jetonun gelecekteki büyümesi için uzmanlar, genel pazar yörüngesini takip edeceğine inanıyorlar. Ancak, önde gelen kişiliklerden gelen tek bir tweet fiyatı önemli ölçüde daha yükseğe itebilir.

Digital Finance Group’un Kurucusu ve CEO’su James Wo, “Benim durduğum yerden, meme paraları gerçek değere sahip değil,” dedi. “Balinalar ve etkileyiciler kârın çoğunu alırken, bazı perakende yatırımcıların hızlı para kazanmalarının geçici ateşi için yaratıldıkları gerçeğini örtmek için ‘bir topluluğun fikir birliğini’ kullanıyorlar.”

Jahon Jamali Kurucu Ortağı ve Yönetici Ortağı Jahon Jamali şunları söyledi: “Dogecoin ve Shiba Inu’nun yükselişi kesinlikle sadece kripto para birimlerinin güçlü topluluk bileşenini değil, aynı zamanda birlikte çalışabilirliğin önemini de eve götürüyor. Teknik açıdan Dogecoin, farklı blockchain’lerdeki kullanım kolaylığı ve işlem kabiliyeti sayesinde kısmen başarının tadını çıkardı. DeFi alanı bir bütün olarak bunu örnekliyor ve bu Shiba Inu’nun cazibesinin temel odak noktası haline geldi.”

Meme token fiyatlarına bir itme veren bir başka faktör, bu dijital para birimlerinin birkaç perakende zinciri tarafından ödeme modu olarak kabul edilmesidir.

Sıfır Dökmek

Dahası, SHIB topluluğu DeFi ekosisteminin popülaritesini projenin avantajına taşıyor. Shibaswap belirtecini kullanarak yerel merkezi olmayan borsasını kullanıyor. Ayrıca, topluluk önemli sayıda SHIB jetonunu dolaşımdan kaldıracak bir yakma mekanizmasını kabul etti.

Ancak, mem belirteci hala fiyatından bir sıfır daha çıkarmak için astronomik olarak itibari değer kazanmak zorunda. 0.0001 dolara ulaşmak için mevcut piyasa fiyatına yüzde 163’ten fazla eklemesi gerekiyor. Zor görünse de, kısa sürede böyle bir dalgalanma vahşi kripto para piyasasında imkansız değildir.

“Shiba Inu’nun faydası büyüyor, birden fazla perakendeci için ödeme olarak kabul edildi, bu da potansiyel büyüme ve sürdürülebilirliğin büyük bir işareti. Fakat Eğer bu ‘0’ı dökecek olsaydı, bu mem coin’in bir araya getirilmiş yatırımcılarından ve ayrıca Elon Musk’ın mem sikkesini daha fazla desteklemesinden ve düşürmemesinden sarsılmaz bir destekten gelecekti.” diye ekledi.

Meme Coin Pazarı

“Her boğa koşusunda veya boğa koşusu yılında, meme paralarının diğer varlıklardan daha iyi performans gösterecekleri belirli bir süre vardır. Bunu 2021’de gördük ve büyük olasılıkla önümüzdeki yıl da göreceğiz.” dedi.

“Arkasında harika bir topluluk ve iyi bir yanık mekanizması olduğundan, kesinlikle değer katabilir. Ne kadar, bu toplumdaki herkesin bilmek istediği bir soru, ancak son derece spekülatif bir para birimi olduğu için cevaplamak neredeyse imkansız. Belirtildiği gibi, en popüler meme paralarından bazılarının değeri artacak. Yıldızların başarısını çoğaltmak isteyen diğer projelerin etrafında da çok fazla yutturmaca olacak, ancak birçok harika meme projesi olması olası değil. Mem sikkelerinin tüm ekosistemde kendi yerlerine sahip olduğu kanıtlandığından, ilk 100 madeni paraya büyük harfle en az birkaç tane eklenmesini bekliyoruz. Tek soru, ekosisteme giderek daha fazla proje geldiği için, bu kadar yüksek kapitalizasyonda ne kadar kalabilecekleri, sadece zaman ve piyasa gösterecek.”

Meme tokenlarının popülaritesi 2021’de patladı ve Shiba Inu (SHIB) öndeydi. SHIB’in değeri geçen Ekim ayında zirve yaptı ve Haziran 2020’de sadece $0.0000076’dan $0.00008’e ulaştı: bu yüzde 1,040’tan fazla bir kazançtı.

Buna ek olarak, olağanüstü getiriler projenin birçok erken yatırımcısını milyoner yaptı. Ekim ayında bildirilen en önemli işlemlerden biri, erken anonim bir SHIB yatırımcısının 400 günde 8.000 doları 5.7 milyar dolara çevirdiğini ve tüm zamanların bilinen en büyük ticareti olduğunu ortaya koydu.

Ama bu fiyat artışını körükleyen nedir?

Aksine

Bitcoin

Bitcoin

Bitcoin, Satoshi Nakamoto adlı gizemli bir varlık tarafından 2009 yılında oluşturulan dünyanın ilk dijital para birimidir. Dijital para birimi veya kripto para birimi olarak Bitcoin, merkez bankası veya tek yönetici olmadan çalışır. Bunun yerine, Bitcoin aracılardan yoksun bir Eşler Arası (P2P) ağ üzerinden gönderilebilir. Bitcoin’ler herhangi bir hükümet veya banka tarafından düzenlenir veya desteklenir ve Bitcoin, bazı yargı bölgelerinde kabul edilen bir değer transferi statüsüne sahip olmalarına rağmen yasal ihale olarak kabul edilir. Bitcoin’ler fiziksel bir para birimi oluşturmaktan ziyade, blockchain adı verilen bir tür dağıtılmış defter ağı üzerinden gönderilebilir ve alınabilen kod parçalarıdır. Bitcoin ağındaki işlemler, bir dizi karmaşık denklemi çözen bir bilgisayar ağı (veya düğümler) tarafından onaylanır. Bu işleme madencilik denir. Madencilik karşılığında, bilgisayarlar yeni Bitcoin’ler şeklinde ödüller alır. Madencilik zamanla giderek zorlaşır ve ödüller gittikçe küçülr. Toplam 21 milyon Bitcoin var. Mayıs 2020 itibariyle dolaşımda 18.3 milyon Bitcoin var. Bu sayı, yeni bloklar çıkarıldığında yaklaşık her 10 dakikada bir değişir. Şu anda, her yeni blok dolaşıma 12.5 bitcoin ekliyor. Bitcoin, kurulduğu günden bu yana dünyanın piyasa değeri açısından en popüler ve en büyük kripto para birimi olmaya devam etti. Bitcoin’in popülaritesi, “altcoins” adı verilen binlerce kripto para biriminin piyasaya sürülmesine önemli ölçüde katkıda bulundu. Kripto piyasası başlangıçta hegemonik olsa da, bugünün manzarası sayısız altcoin içeriyor. Bitcoin ControversyBitcoin, ilk lansmanından bu yana son derece tartışmalı. Cıvalı yapısı göz önüne alındığında, Bitcoin yasadışı işlemlerde ve kara para aklamada kullanımı nedeniyle eleştirildi. İzi sürülemesi imkansız olduğu için, bu özellikler Bitcoin’i yasadışı davranışlar için ideal bir araç haline getirir. Dahası, eleştirmenler madencilik için yüksek elektrik tüketimine, yaygın fiyat oynaklığına ve borsalardan hırsızlıklara işaret ediyor. Bitcoin, gözetim eksikliği göz önüne alındığında spekülatif bir balon olarak görülmüştür. Kripto para birden fazla çöküş yaşadı ve şimdiye kadar on yıldan fazla hayatta kaldı. Bitcoin, 2009 yılında piyasaya sürülmesinin aksine, bugün çok daha farklı görülüyor ve tüccarlar ve diğer kuruluşlar tarafından çok daha fazla kabul görüyor.

Bitcoin, Satoshi Nakamoto adlı gizemli bir varlık tarafından 2009 yılında oluşturulan dünyanın ilk dijital para birimidir. Dijital para birimi veya kripto para birimi olarak Bitcoin, merkez bankası veya tek yönetici olmadan çalışır. Bunun yerine, Bitcoin aracılardan yoksun bir Eşler Arası (P2P) ağ üzerinden gönderilebilir. Bitcoin’ler herhangi bir hükümet veya banka tarafından düzenlenir veya desteklenir ve Bitcoin, statüleri olmasına rağmen yasal ihale olarak kabul edilir bazı yargı bölgelerinde kabul edilmiş bir değer aktarımı olarak. Bitcoin’ler fiziksel bir para birimi oluşturmaktan ziyade, blockchain adı verilen bir tür dağıtılmış defter ağı üzerinden gönderilebilir ve alınabilen kod parçalarıdır. Bitcoin ağındaki işlemler, bir dizi karmaşık denklemi çözen bir bilgisayar ağı (veya düğümler) tarafından onaylanır. Bu işleme madencilik denir. Madencilik karşılığında, bilgisayarlar yeni Bitcoin’ler şeklinde ödüller alır. Madencilik zamanla giderek zorlaşır ve ödüller gittikçe küçülr. Toplam 21 milyon Bitcoin var. Mayıs 2020 itibariyle dolaşımda 18.3 milyon Bitcoin var. Bu sayı, yeni bloklar çıkarıldığında yaklaşık her 10 dakikada bir değişir. Şu anda, her yeni blok dolaşıma 12.5 bitcoin ekliyor. Bitcoin, kurulduğu günden bu yana dünyanın piyasa değeri açısından en popüler ve en büyük kripto para birimi olmaya devam etti. Bitcoin’in popülaritesi, “altcoins” adı verilen binlerce kripto para biriminin piyasaya sürülmesine önemli ölçüde katkıda bulundu. Kripto piyasası başlangıçta hegemonik olsa da, bugünün manzarası sayısız altcoin içeriyor. Bitcoin ControversyBitcoin, ilk lansmanından bu yana son derece tartışmalı. Cıvalı yapısı göz önüne alındığında, Bitcoin yasadışı işlemlerde ve kara para aklamada kullanımı nedeniyle eleştirildi. İzi sürülemesi imkansız olduğu için, bu özellikler Bitcoin’i yasadışı davranışlar için ideal bir araç haline getirir. Dahası, eleştirmenler madencilik için yüksek elektrik tüketimine, yaygın fiyat oynaklığına ve borsalardan hırsızlıklara işaret ediyor. Bitcoin, gözetim eksikliği göz önüne alındığında spekülatif bir balon olarak görülmüştür. Kripto para birden fazla çöküş yaşadı ve şimdiye kadar on yıldan fazla hayatta kaldı. Bitcoin, 2009 yılında piyasaya sürülmesinin aksine, bugün çok daha farklı görülüyor ve tüccarlar ve diğer kuruluşlar tarafından çok daha fazla kabul görüyor.
Bu Terimi Okuyun ve Ethereum, SHIB bir mem belirteci kategorisine girer. Proje tamamen bir topluluğun çıkarınadır ve herhangi bir gerçek dünya uygulamasına sahip değildir.

Nitekim proje 2020 yılında başka bir mem token’ına atıfta bulunarak ‘Dogecoin katili’ olarak tanıtıldı. Buna ek olarak, SHIB Doge’un piyasa değerini kısa bir süre geçmeyi başardı ve her ikisi de ilk ondan ikisine ulaştı.

kripto para birimleri

Kripto Para Birimleri

Kriptografi kullanılarak, kripto para birimleri olarak bilinen sanal para birimleri, blockchain teknolojisi üzerine inşa edilmiş neredeyse sahteciliğe dayanıklı dijital para birimleridir. Merkezi olmayan ağlardan oluşan blockchain teknolojisi merkezi bir otorite tarafından denetlenmez. Bu nedenle, kripto para birimleri merkezi olmayan bir doğada çalışır ve bu da onları teorik olarak hükümetin müdahalesine karşı bağışık hale getirir. Bu terim, kripto para birimi, blockchain teknolojisini doğrulamak için kullanılan ağları güvence altına almak için kullanılan şifreleme tekniklerinin kökeninden kaynaklanmaktadır. Kripto para birimleri, “jeton” olarak belirtilen çevrimiçi ödemeleri kabul eden sistemler olarak düşünülebilir. Belirteçler blok zinciri teknolojisinde dahili defter girişleri olarak temsil edilirken, kripto terimi, ortak-özel anahtar çiftleri, çeşitli karma işlevler ve eliptik bir eğri gibi şifreleme yöntemlerini ve şifreleme algoritmalarını tasvir etmek için kullanılır. Gerçekleşen her kripto para birimi işlemi blockchain teknolojisine sahip web tabanlı bir deftere kaydedilir. Bunlar daha sonra tek tek düğümlerin (defterin bir kopyasını tutan bilgisayarlar) farklı bir ağ tarafından onaylanmalıdır. Oluşturulan her yeni blok için, bloğun önce her düğüm tarafından doğrulanmış ve onaylanmalıdır, bu da kripto para birimlerinin işlem geçmişini taklit etmeyi neredeyse imkansız hale getirir. Dünyanın İlk CryptoBitcoin’i blockchain tabanlı ilk kripto para birimi oldu ve bugüne kadar hala en çok talep edilen ve en çok değerlenen kripto para birimi. Bitcoin hala genel kripto para piyasası hacminin çoğunluğuna katkıda bulunuyor, ancak son yıllarda birkaç kripto para biriminin popülaritesi arttı. Gerçekten de, Bitcoin’in ardından, Bitcoin yinelemeleri yaygınlaştı ve bu da çok sayıda yeni oluşturulan veya klonlanmış kripto para birimiyle sonuçlandı. Bitcoin’in başarısından sonra ortaya çıkan kripto para birimleri ‘altcoin’ olarak adlandırılır ve Bitcoin, Peercoin, Namecoin, Ethereum, Ripple, Stellar ve Dash gibi kripto para birimlerine atıfta bulunurlar. Kripto para birimleri, henüz var olma yapısına sahip çok çeşitli teknolojik yenilikler vaat ediyor. İki taraf arasında bir aracıya ihtiyaç duymadan basitleştirilmiş ödemeler bir yönüdür, bankalar için işlem ve işlem ücretlerini en aza indirmek için blockchain teknolojisinden yararlanmak başka bir şeydir. Tabii ki, kripto para birimlerinin de dezavantajları vardır. Bu, vergi kaçırma, kara para aklama ve diğer yasadışı çevrimiçi aktivi konularını içeriranonimliğin istekli ve hileli faaliyetlerde korkunç bir bileşen olduğu durumlarda.

Kriptografi kullanılarak, kripto para birimleri olarak bilinen sanal para birimleri, blockchain teknolojisi üzerine inşa edilmiş neredeyse sahteciliğe dayanıklı dijital para birimleridir. Merkezi olmayan ağlardan oluşan blockchain teknolojisi merkezi bir otorite tarafından denetlenmez. Bu nedenle, kripto para birimleri merkezi olmayan bir doğada çalışır ve bu da onları teorik olarak hükümetin müdahalesine karşı bağışık hale getirir. Bu terim, kripto para birimi, blockchain teknolojisini doğrulamak için kullanılan ağları güvence altına almak için kullanılan şifreleme tekniklerinin kökeninden kaynaklanmaktadır. Kripto para birimleri, “jeton” olarak belirtilen çevrimiçi ödemeleri kabul eden sistemler olarak düşünülebilir. Belirteçler blok zinciri teknolojisinde dahili defter girişleri olarak temsil edilirken, kripto terimi, ortak-özel anahtar çiftleri, çeşitli karma işlevler ve eliptik bir eğri gibi şifreleme yöntemlerini ve şifreleme algoritmalarını tasvir etmek için kullanılır. Gerçekleşen her kripto para birimi işlemi blockchain teknolojisine sahip web tabanlı bir deftere kaydedilir. Bunlar daha sonra tek tek düğümlerin (defterin bir kopyasını tutan bilgisayarlar) farklı bir ağ tarafından onaylanmalıdır. Oluşturulan her yeni blok için, bloğun önce her düğüm tarafından doğrulanmış ve onaylanmalıdır, bu da kripto para birimlerinin işlem geçmişini taklit etmeyi neredeyse imkansız hale getirir. Dünyanın İlk CryptoBitcoin’i blockchain tabanlı ilk kripto para birimi oldu ve bugüne kadar hala en çok talep edilen ve en çok değerlenen kripto para birimi. Bitcoin hala genel kripto para piyasası hacminin çoğunluğuna katkıda bulunuyor, ancak son yıllarda birkaç kripto para biriminin popülaritesi arttı. Gerçekten de, Bitcoin’in ardından, Bitcoin yinelemeleri yaygınlaştı ve bu da çok sayıda yeni oluşturulan veya klonlanmış kripto para birimiyle sonuçlandı. Bitcoin’in başarısından sonra ortaya çıkan kripto para birimleri ‘altcoin’ olarak adlandırılır ve Bitcoin, Peercoin, Namecoin, Ethereum, Ripple, Stellar ve Dash gibi kripto para birimlerine atıfta bulunurlar. Kripto para birimleri, henüz var olma yapısına sahip çok çeşitli teknolojik yenilikler vaat ediyor. İki taraf arasında bir aracıya ihtiyaç duymadan basitleştirilmiş ödemeler bir yönüdür, bankalar için işlem ve işlem ücretlerini en aza indirmek için blockchain teknolojisinden yararlanmak başka bir şeydir. Tabii ki, kripto para birimlerinin de dezavantajları vardır. Bu, vergi kaçırma, kara para aklama ve anonimliğin talepkar ve hileli faaliyetlerde korkunç bir bileşen olduğu diğer yasadışı çevrimiçi faaliyetleri içerir.
Bu Terimi Okuyun toplam piyasa değeri açısından.

SHIB fiyat geçmişi

SHIB fiyat geçmişi

Spekülatif Bir Büyüme

Bununla birlikte, Shiba’nın spekülatif talebi zirveden büyük ölçüde düştü ve jeton şu anda 0.000038 dolardan işlem görüyor ve bu da en yüksek değerinden neredeyse yüzde 53 daha düşük. Ancak bu belirtecin öldüğü anlamına gelmez. Coinmarketcap.com’a göre, toplam piyasa değeri hala 20,9 milyar dolardan fazla.

Peki, mem tokenı 2022’de nasıl bir performans sergileyecek? Fiyatını başka bir seviyeye taşımak için başka bir yukarı doğru sürüklenmeye tanık olacak mı? Yoksa sonunda yok olacak mı?

Bitcoinmoney.net Baş Analisti Nigel Frith, “Shiba Inu’nun yörüngesi gibi bir mem sikkeyi belirlemek, büyüme yolları nedeniyle tahmin etmek oldukça zor,” dedi.

Çok spekülatif olmasına rağmen, Shiba Inu topluluğu çok güçlü hale geldi. Proje birçok ünlüden ve hatta milyarder Elon Musk’tan bile onay aldı.

“Kendimize hatırlatacak olursak, Shiba Inu, Elon Musk’ın öngörülemeyen tweet’leri tarafından biraz tanıtıldı ve Dogecoin yerine Shiba Inu’yu destekleyeceğini belirtti. Bu Shiba Inu’nun büyümesinin katalizörüydü! Diğer faktörler, Shiba Inu’nun Robinhood platformunda bulunması ve meme coin’in mantarlanamayan belirteci Shiboshis’in NFT pazarına gelmesidir. Hepimizin bildiği gibi, bu, kripto dünyasındaki meme paralarının dikkatini çeken% 50000000’lik büyümeye neden oldu.” diye ekledi.

Bununla birlikte, jetonun gelecekteki büyümesi için uzmanlar, genel pazar yörüngesini takip edeceğine inanıyorlar. Ancak, önde gelen kişiliklerden gelen tek bir tweet fiyatı önemli ölçüde daha yükseğe itebilir.

Digital Finance Group’un Kurucusu ve CEO’su James Wo, “Benim durduğum yerden, meme paraları gerçek değere sahip değil,” dedi. “Balinalar ve etkileyiciler kârın çoğunu alırken, bazı perakende yatırımcıların hızlı para kazanmalarının geçici ateşi için yaratıldıkları gerçeğini örtmek için ‘bir topluluğun fikir birliğini’ kullanıyorlar.”

Jahon Jamali Kurucu Ortağı ve Yönetici Ortağı Jahon Jamali şunları söyledi: “Dogecoin ve Shiba Inu’nun yükselişi kesinlikle eve dönüyor.ot sadece kripto para birimlerinin güçlü topluluk bileşeni ama birlikte çalışabilirliğin önemi. Teknik açıdan Dogecoin, farklı blockchain’lerdeki kullanım kolaylığı ve işlem kabiliyeti sayesinde kısmen başarının tadını çıkardı. DeFi alanı bir bütün olarak bunu örnekliyor ve bu Shiba Inu’nun cazibesinin temel odak noktası haline geldi.”

Meme token fiyatlarına bir itme veren bir başka faktör, bu dijital para birimlerinin birkaç perakende zinciri tarafından ödeme modu olarak kabul edilmesidir.

Sıfır Dökmek

Dahası, SHIB topluluğu DeFi ekosisteminin popülaritesini projenin avantajına taşıyor. Shibaswap belirtecini kullanarak yerel merkezi olmayan borsasını kullanıyor. Ayrıca, topluluk önemli sayıda SHIB jetonunu dolaşımdan kaldıracak bir yakma mekanizmasını kabul etti.

Ancak, mem belirteci hala fiyatından bir sıfır daha çıkarmak için astronomik olarak itibari değer kazanmak zorunda. 0.0001 dolara ulaşmak için mevcut piyasa fiyatına yüzde 163’ten fazla eklemesi gerekiyor. Zor görünse de, kısa sürede böyle bir dalgalanma vahşi kripto para piyasasında imkansız değildir.

“Shiba Inu’nun faydası büyüyor, birden fazla perakendeci için ödeme olarak kabul edildi, bu da potansiyel büyüme ve sürdürülebilirliğin büyük bir işareti. Bununla birlikte, eğer bu ‘0’ı dökecek olsaydı, bu mem coin’in bir araya getirilmiş yatırımcılarından ve ayrıca Elon Musk’ın mem coin’i daha fazla desteklemesinden ve düşürmemesinden sarsılmaz bir destekten gelecekti.” diye ekledi.

Meme Coin Pazarı

“Her boğa koşusunda veya boğa koşusu yılında, meme paralarının diğer varlıklardan daha iyi performans gösterecekleri belirli bir süre vardır. Bunu 2021’de gördük ve büyük olasılıkla önümüzdeki yıl da göreceğiz.” dedi.

“Arkasında harika bir topluluk ve iyi bir yanık mekanizması olduğundan, kesinlikle değer katabilir. Ne kadar, bu toplumdaki herkesin bilmek istediği bir soru, ancak son derece spekülatif bir para birimi olduğu için cevaplamak neredeyse imkansız. Belirtildiği gibi, en popüler meme paralarından bazılarının değeri artacak. Yıldızların başarısını çoğaltmak isteyen diğer projelerin etrafında da çok fazla yutturmaca olacak, ancak birçok harika meme projesi olması olası değil. Mem sikkelerinin tüm ekosistemde kendi yerlerine sahip olduğu kanıtlandığından, ilk 100 madeni paraya büyük harfle en az birkaç tane eklenmesini bekliyoruz. Tek soru, ekosisteme giderek daha fazla proje geldiği için, bu kadar yüksek kapitalizasyonda ne kadar kalabilecekleri, sadece zaman ve piyasa gösterecek.”