Skip to main content
Kripto Haberleri

Şimdi Bitcoin Satın Almak İçin İyi Bir Zaman mı?

Yazan Aralık 29th, 2021Yorum Yazılmamış

Son bir aydır haberlere göz kulak olduysanız, şüphesiz Bitcoin’ler hakkında bir iki hikaye gördünüz. Yıllardır bu kripto para birimi Magic The Gathering hayranları ve yetkililer yakalamadan kimyasal bir bağımlılığı yerine getirmek isteyenler arasında favori olmuştur.

Yine de her geçen gün, Bitcoin’ler ana akım piyasalara giriyorlar ve hükümet tarafından verilen paraya gerçek bir alternatif olmaya hazırlanıyorlar. Tüm bunların da üstünde, akıllı gün tüccarlarını bir servet haline getiren Bitcoin’ler için sürekli büyüyen bir “borsa”. O günlük tüccarlardan biri olabilir misin? En sevdiğiniz çevrimiçi mağaza hiç Bitcoin alacak mı? Neden şimdi Bitcoin satın almanız gerektiğini daha iyi anlayabilmeniz için aşağıda keşif yapalım.

Döviz kurları şimdilik olumlu

Bitcoin satın almayı seçen çoğu kişi bunu yatırım değeri için yapar. Bir yıldan biraz daha uzun bir süre önce Bitcoin’lerin her biri yaklaşık 40 dolar değerindeydi. Geçen ay para birimi yaklaşık 206 dolarla tüm zamanların en yüksek seviyeyine ulaştı ve şu anda 100 dolar aralığında sabit duruyor. Bitcoin satın alarak ve doğru zamanda satarak servetler kazanıldı.

Bitcoin mini balonu geçen ay patladı ve bu birkaç acemi yatırımcıyı korkuttu; ama bu aslında tutarlı bir olay. Fark etmesi gereken önemli şey, para biriminin her toparlandığı zaman daha da yüksek bir değere sıçramasıdır. Uçucudur; ama çok karlı. Ayrıca, sınırlı sayıda Bitcoin’in varlığıyla değerin öngörülebilir gelecek için tırmanmaya devam etmesi bekleniyor.

Yeni Web Siteleri Her Gün Bitcoin Alıyor

Bu büyümeyi ne tetikliyor? Bu sadece spekülasyon değil, bu da Bitcoin’in geçmişteki diğer birçok kripto para birimi gibi çökmesine neden olur. Bitcoin hayatta kalır ve büyümeye devam eder çünkü aslında çevrimiçi evlat edinme görüyor. Şu anda, bu tekil çıkışlarla sınırlıdır. Çevrimiçi giyim mağazaları, hizmet sağlayıcıları (kodlama, tasarım vb.) ve diğer “yenilik” ürünleri şimdiye kadar Bitcoin benimseyenlerin çoğunluğunu oluşturuyor; Ama onlar sadece ilk dalga.

Şu anda, PayPal Bitcoin’i mevcut modeline benimsemenin bir yolunu bulmaya çalışıyor ve bu, ortak eBay’in çok geride olmadığı anlamına gelebilir. Bu, çevrimiçi Bitcoin kullanımının patlamasına yol açacaktır. Ancak çevrimdışı bir varlık da var, ilk Bitcoin ATM’leri bu ayın başlarında açılıyor. İçerik toplama sitesi Reddit, bu haftanın başlarında kendi “Bitcoin’i kabul ediyoruz” etiketine sahip bir marketi gösteren bir gönderiye sahipti, onları tutan tek şey daha iyi uygulama.

Bitcoin hala “zemin kat” aşamasında

Yine de Bitcoin satın almanızın en büyük nedeni, bu para biriminin hala zemin katta olmasıdır. Tüm göstergeler, para biriminin yakın gelecekte değer ve uygulamada büyük sıçramalar gördüğüne işaret ediyor. Zaten Bitcoin’e yatırım yapanlar ve yakın gelecekte atlayanlar, yatırımlarının büyük getirilerini görmek için ayakta duruyorlar.

Akıllıca bir seçim mi yapacaksınız, yoksa bir sonraki büyük şeyi kaçırdığınız için kendinizi tekmeleyecek misiniz?