Skip to main content
Kripto Haberleri

Şirket avukatları, FTX’in Bankman-Fried’in “kişisel bir derebeyliği” olarak yönetildiğini söylüyor

Yazan Kasım 23rd, 2022Yorum Yazılmamış

FTX’in avukatları, iflas işlemleri devam ederken firmada önemli varlıkların kaybolduğunu iddia ettiler.

FTX’in avukatları, şirketin Sam Bankman-Fried’in “kişisel derebeyliği” olarak yönetildiğini iddia etti. Avukatlar bunu basında açıkladı. ilk iflas duruşması şirket, bilgisayar korsanlığı ve önemli miktarda kayıp varlık nedeniyle zorluklarla karşılaştıklarını da sözlerine ekledi.

Salı günkü duruşmada bir FTX avukatı, şirketin sağlıklı iş birimlerini satmayı planladığını söyledi. Ancak avukat, FTX’in siber saldırılara konu olduğundan ve “önemli” varlıklarının eksik olduğundan yakınıyordu. Avukat ekledi;

“FTX, kıdemli personel için evler ve tatil mülkleri gibi gayrimenkullere 300 milyon dolar harcanan Bankman-Fried’in “kişisel derebeyliği” olarak yönetiliyordu.”

Duruşma, FTX’in ABD merkezli firma Perella Weinberg Partners LP’yi lider yatırım bankası olarak ABD’deki ABD merkezli firma ile tutmasından birkaç gün sonra geldi. satış veya yeniden düzenleme iştiraklerinden biridir.

FTX, FTX Borçlularının (FTX.com ve yaklaşık 101 bağlı şirket), çöken şirketin tüm küresel varlıklarının stratejik bir incelemesini başlattığını açıkladı.

Bu en son kripto para birimi haberleri Reuters’in Bankman-Fried, ailesi ve FTX’in üst düzey yöneticilerinin son iki yılda Bahamalar’da yaklaşık 121 milyon dolar değerinde en az 19 mülk satın aldığını bildirmesinin ardından geldi.

FTX avukatları ayrıca, Binance’in Temmuz 2021’de FTX öz sermayesini satmasına ilişkin soruşturma başlatılması gerektiğini söyledi. Binance, 2019’da FTX’te bir hisse satın aldı ancak geçen yıl yatırımını tasfiye etti. Binance, geçen yıl FTX’ten 2,1 milyar dolarlık FTT ve BUSD token aldı.

FTX’e danışmanlık yapan bir danışmanlık firması olan Alvarez & Marsal’dan Ed Mosley tarafından bu haftanın başlarında yapılan bir dosyalama, kripto borsasının Pazar günü itibariyle 1.24 milyar dolarlık nakit bakiyesine sahip olduğunu ortaya koydu.

1.24 milyar $, Alameda Research ile ilgili yaklaşık 400 milyon $’lık hesapları ve FTX’in Japonya kolundaki 172 milyon $’ı içeriyor.