Skip to main content
Kripto Haberleri

SmartCon Konferansı öncesinde Chainlink fiyat tahmini

Yazan Eylül 24th, 2022Yorum Yazılmamış

Chainlink fiyatı, kripto para birimi endüstrisi mücadele ettiği için 2022’de zor bir performans sergiledi. LINK, platformunda güvence altına alınan toplam değer (TVS) 60 milyar dolardan 35 milyar doların altına düştüğü için bu yıl %50’den fazla düştü.

SmartCon Konferansı

Eylül, kripto para odaklı etkinlikler için yoğun bir ay oldu. Bu ayın başlarında Yakın Protokol, NearCon Konferansına Lizbon’da ev sahipliği yaptı. DAO Maker ve Sweatcoin gibi önde gelen projelerden temsilcilerin katıldığı önemli bir etkinlikti.

Bu hafta, önde gelen veri analizi şirketi Messari, Cardano, Binance, Hedera ve Coinbase gibi şirketlerden konukların katıldığı Mainnet etkinliğine ev sahipliği yaptı.

Bir sonraki büyük etkinliğe Chainlink ev sahipliği yapacak. 28 Eylül’den itibaren SmartCon Konferansı, teknoloji endüstrisindeki saygın insanlardan oluşan bir listeye sahip olacak. En iyi konuşmacılardan bazıları, Google’ın eski CEO’su Eric Schmidt, Arianna Huffington, Kain Warwick ve Ron Bodkin olacak.

Tarihsel olarak, olaylar, özellikle büyük bir duyuru olduğunda, kripto para fiyatları üzerinde bir etkiye sahip olma eğilimindedir. Örneğin, Yatırımcılar Ter Ekonomisinin başlatılması gibi bazı olumlu olaylara tepki gösterdiğinden, Yakın Protokol’ün fiyatı etkinliği sırasında iyi bir performans sergiledi.

SmartCon Konferansı, Chainlink ve diğer kripto para birimleri için zor bir zamanda geliyor. Son birkaç ayda, Bitcoin ve Ripple gibi çoğu kripto para biriminin fiyatları tüm zamanların en yüksek seviyesinden %50’den fazla düştü.

Aynı zamanda, merkezi olmayan finansta (DeFi) kilitlenen toplam değer 150 milyar dolardan yaklaşık 54 milyar dolara düştü. Bu dikkat çekicidir çünkü Chainlink, oracles sağladığı DeFi endüstrisinde yaygın olarak kullanılır. Oracles, borsalardan harici verileri alır ve ardından Uniswap ve Aave gibi DeFi platformlarına gönderir.

Chainlink fiyat tahmini

Günlük grafik, Chainlink fiyatının bu yılın başlarında 5.90$’a düştüğünü gösteriyor. O zamandan beri kripto para konsolidasyon aşamasında kaldı ve 25 günlük ve 50 günlük hareketli ortalamaların biraz üzerinde hareket etmeyi başardı. Müthiş Osilatör nötr seviyeye taşındı.

Bu nedenle, kripto paranın yaklaşmakta olan SmartCon Konferansı öncesinde yükselmeye devam etmesi ihtimali var. Bu olursa, izlenecek bir sonraki kilit direnç seviyesi, Ağustos ayındaki en yüksek seviye olan 9.6 dolarda olacak.