Skip to main content
Kripto Haberleri

Square Enix, 2022 için blockchain oyun hedeflerini açıkladı.

Yazan Ocak 3rd, 2022Yorum Yazılmamış

Square Enix’in başkanı Yosuke Matsuda, oyun Ünlü Final Fantasy, Dragon Quest ve Kingdom Hearts’ın arkasındaki yaratıcı, kısa süre önce yeni trend hakkında ısrarlı çekinceleri kabul ederken şirketin blok zinciri hedeflerini yeniden onayladı.

Square Enix, 2022 için blockchain oyun hedeflerini açıkladı.
Square Enix, 2022 için blockchain oyun hedeflerini açıkladı.

Square Enix başkanı, şirketin web sitesinde yayınlanan bir yeni yıl mektubunda, oyunlara blok zincir teknolojisini eklemenin, her oyunun kendi simge ekonomisine sahip olacağı fikrine dayanarak “kendi kendini idame ettiren oyun büyümesini sağlama potansiyeline” sahip olduğunun altını çizdi.

Belirteç ekonomisinin olacağını söyledi oyuncuları etkileşime teşvik etmek etkileşimli oyun içeriği ile oyun çeşitliliğini organik olarak artırmak, gerekli kendi kendine yeten oyun büyümesi için. Matsuda, kuruluşunun gelecekte kendi blok zinciri tabanlı madeni parasını yaratmayı düşündüğünü belirtti.

Matsuda ayrıca NFT’leri (değişmeyen belirteçler) ve meta veriyi şu şekilde gösterdi: 2021 için önemli trendler, şirketin 2020’de şirketin yeni iş alanları olarak belirlenen belirlenmiş yapay zeka, bulut ve blok zinciri oyunları gibi alanlara yatırım ve Ar-Ge tahsisinde daha agresif hale geldiğini belirterek.

Matsuda, NFT’lerin mevcut spekülatif ticaretinin Uygun değil ancak belirteçler daha yaygın olarak kullanıldığında sorunun çözüleceğine inanıyor.

Square Enix, 2022 için blockchain oyun hedeflerini açıkladı.
Square Enix, 2022 için blockchain oyun hedeflerini açıkladı.

Bu arada, şirketin başkanı bazı mevcut oyun oyuncuları “eğlence için oynayanlar” kimlerdir? bu yeni trendlerden şüpheli. O yazdı:

“Ancak, motivasyonu ‘katkıda bulunmak için oynamak’ olan belirli sayıda insan olacağına inanıyorum, bu da oyunu daha heyecanlı hale getirmeye yardımcı olmayı kastediyorum. Geleneksel oyun, iyi niyet ve gönüllü ruhu gibi tutarsız kişisel duygularla sıkı bir şekilde motive olan bu ikinci grup insana açık bir teşvik sunmadı.

Bir diğer önde gelen Japon oyun yapımcısı Sega, taraftarların öfkesiyle karşı karşıya kaldı Sonic the Hedgehog, geçen yıl Nisan ayında NFT’lere desteğini açıkladıktan sonra kendi icadı. Bazı Sonic the Hedgehog hayranları, NFT’lerin potansiyel olarak çevreye zarar vermek, ikonik video oyunu serisinin ekolojik değerleriyle çelişiyor.

Haberleri takip etmek için CoinCu Telegram’a katılın: https://t.me/coincunews

CoinCu Youtube Kanalını Takip Edin | CoinCu Facebook sayfasını takip edin

Patrick

Coincu Haberleri