Skip to main content
Kripto Haberleri

Swing ticareti için en iyi kripto para birimleri nelerdir?

Yazan Ocak 4th, 2022Yorum Yazılmamış

Salınım ticareti, bir varlık üzerindeki kısa vadeli fiyat dalgalanmalarından yararlanmak için tasarlanmış kısa vadeli bir ticaret stratejisidir. Swing ticareti, günlük ticaret değildir, aslında, swing tüccarları bir varlığı daha uzun süre elinde tutabilir. Çoğu durumda, kripto varlığının fiyatı belirli bir oranda değişirse bir tüccar bir pozisyon açar. Swing ticareti kriptolarının aşağıdaki özelliklere sahip olması gerekir:

  • Emirlerin yerine getirilmesi için piyasada yeterli likidite olmasını sağlamak için büyük bir ticaret hacmi geçmişine sahip olmaları gerekir.

  • Ayrıca, bir ticarete girmek için daha fazla açıklık olması için yüksek oynaklık eğilimi olan bir varlık istiyorsunuz.

  • Swing ticareti yapan kripto varlıklarının da her gün nispeten iyi basın kapsamı ile ana akım olması gerekir.

Eh, kripto para birimleriyle ticaret yapmak istiyorsanız, satın almak ve satmak için birçok seçenek var. Ancak aşağıdaki ikisi mükemmel şekilde idealdir.

Dogecoin (DOGE)

Dogecoin (DOGE) son birkaç yıldır çoğu borsada işlem gören bir meme madeni paradır. Büyük ölçüde, piyasa değerine göre ilk 15 kripto varlığı arasında yer almayı başaran spekülatif bir varlıktır.

Veri kaynağı: Tradingview.com

Dogecoin basında çokça yer alıyor, bu nedenle token ile ilgili herhangi bir şey olup olmadığını hızlı bir şekilde öğreneceksiniz. Ayrıca, fiyat hareketlerinde vahşi dalgalanmalara eğilimlidir, bu da salıncak ticareti için mükemmel bir niteliktir.

Ethereum (ETH)

Ethereum (ETH) Dogecoin kadar sallanmaz. Ama yine de çok değişken bir varlık, özellikle de onu bir aydan fazla tutmayı düşünüyorsanız.

Ayrıca, piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para olan Ethereum, ihtiyacınız olan tüm basın haberlerini alır. Ethereum’un tek dezavantajı, ticaret yapmanın pahalı olmasıdır, ancak buna rağmen, salınım stratejiniz için çok iyi fırsatlar sunabilir.