Skip to main content
Kripto Haberleri

Takip Edilecek En İyi 5 Metaverse Coini

Yazan Aralık 24th, 2021Yorum Yazılmamış

Görünüşe göre herkes metaverse hakkında konuşuyor. Ve yatırımcılar metaverse kripto belirteçlerine yığılıyor.

Metaversler, sosyalleşebileceğiniz, alışveriş yapabileceğiniz, çalışabileceğiniz, sanat galerilerini ziyaret edebileceğiniz ve konserlere katılabileceğiniz sanal dünyalardır. Metaverse nasıl gelişeceğine dair birçok fikir var, ancak bir çeşit kripto para birimi muhtemelen seçimin ödenmesi olacaktır. Zaten çeşitli sanal evrenlerde arazi ve mal satın almak için kripto kullanan insanlar görüyoruz.

Peki, takip etmeniz gereken en iyi 5 metaverse coini hangileridir?

Axie Infinity (AXS)

Axie Infinity, 2021 yılının en iyi performans gösteren kripto para birimlerinden biridir. Şimdiden bu yıl bugüne kadar%24,000’den fazla göz sulandırıcı kazanç gördü ve benzer oyunların bir yoluğuna ilham verdi. Oyuncular, pazarda da satabilecekleri şirin (ve benzersiz) Axies ile yetiştirir, yetiştirir ve rekabet ederler.

Axie oyun kazanmak için bir oyundur, bu da oyuncuların oyun dışında değeri olan kripto ödülleri kazandıkları anlamına gelir. Bu fikir, özellikle salgın sırasında insanların dikkatini çeken metadizin bir yönüdür. Bazı ülkelerde, insanlar bu oyun içi ödüllerin COVID ile ilgili ekonomik kayıplarını karşılamalarına yardımcı oldu.

Decentraland (MANA)

Decentraland, bugün ziyaret edebileceğiniz bir 3D sanal gerçeklik platformudur. Keşfetmek için kulaklığa ihtiyacınız yok, sadece bir internet tarayıcısı. Herhangi bir şifreleme parası sahibi olmanıza bile gerek yok; misafir olarak girebilir ve bu sanal dünyayı ziyaret edebilirsiniz.

Oyuncular, MANA belirteçlerini kullanmak için ödenebilen parsellere sahip olabilir ve geliştirebilirler. Oyunun içinde insanların boşluk ve sanat eserleri oluşturmak için kullanabileceği araçlar vardır. Ortaçağ zindan labirentine, kumarhanelere ve barlara kadar her şeyi inşa ettiler. Düzenli etkinlikler de vardır, partilerden poker oyunları ve sergiler. Geçen ay Decentraland, Deadmau5 ve Paris Hilton başlıklarıyla ilk çok gün süren müzik festivaline ev sahipliği yaptı.

Sandbox (SAND)

Sandbox oyuncular oluşturmak ve oyun ve deneyimleri paylaşmak hangi arazi satın alabilirsiniz Decentraland çok benzer. En büyük fark, sanal dünyasını henüz genel halka tam olarak başlatmamış olmasıdır.

Ancak, Sandbox’ta daha fazla özelleştirme ve NFT oluşturma üzerinde daha büyük bir odak var. Kullanıcılar kendi oyunlarını ve NFT’lerini inşa edebilir, daha sonra oynanabilir veya takas edilebilir. Sandbox son aylarda OpenSea, Snoop Dogg ve The Walking Dead ile anlaşmalar da dahil olmak üzere bir dizi ortaklık duyurdu. Ayrıca son zamanlarda 93 milyon dolarlık bağış turu kapattı.

Enjin Coin (ENJ)

Yukarıdaki NFT’lere dokunduk (fungible olmayan belirteçler). Bu benzersiz dijital varlıklar blok zincirinde yaşar ve Axie ve Decentraland ve Sandbox gibi sanal dünyalar gibi oyunların popülaritesinin patlamasının nedeninin büyük bir parçasıdır. NFT’ler, bir oyunda satın aldığınız veya kazandığınız eşyalara sahip olduğunuz anlamına gelir; bunları satabilir veya gerçek hayatta takas edebilirsiniz.

Enjin, insanların NFT’lerini oluşturmasına ve yönetmesine olanak tanıyan bir platformdur. Birkaç oyun platformuyla bütünleşir ve oyuncuların birden fazla oyun arasında bir öğeyi kullanmasına veya pazarda satmasına olanak tanır. NFT’lerden önce, belirli bir oyunda kullanmak için bir kılıç aldıysanız ve bu oyun katlandıysa ya da oynamayı bıraktıysanız, öğe kayboldu. Şimdi, oyunda ne olursa olsun öğenin sahibi sizsiniz. Ve Enjin bu süreci mümkün kılar.

Render Token (RNDR)

Metadizin bir diğer yönü de bu 3D ve artırılmış gerçeklik görsellerinin oluşturulmasını sağlayan şirketlerdir. İşte Render burada devreye giriyor. Merkezi olmayan altyapısı, dijital içerik oluşturmak için kullanılmayan bilgisayar işleme gücünü kullanır.

Bunun anlamı, dijital içerik oluşturucuların pahalı bilgi işlem ekipmanlarına çok para harcamasına gerek kalmaz ve ağ katılımcıları ödüller kazanabilir. Ölçeklenebilir, çevre dostudur ve insanların uygun maliyetli 3D içerik oluşturmasına olanak tanır.