Skip to main content
Kripto Haberleri

Taslak ABD stablecoin faturası, 2 yıl boyunca yeni stabilcoinleri yasaklayacak

Yazan Eylül 21st, 2022Yorum Yazılmamış

Amerika Birleşik Devletleri Temsilciler Meclisi’ndeki taslak mevzuat, bu yılın başlarında ABD dolarından ayrılan TerraClassicUSD (USTC) gibi yeni algoritmik stabilcoinlere iki yıllık bir yasak koyacak ve kripto piyasasının yaygınlaşmasına neden olacak.

Tasarı, Bloomberg tarafından elde edilen mevcut bir mevzuat taslağına göre, yeni “içsel olarak teminatlandırılmış stabilcoinlerin” oluşturulmasını veya ihraç edilmesini suç sayacak.

Ancak mevzuat, mevcut algoritmik stablecoin sağlayıcılarının modellerini değiştirmeleri ve tekliflerini farklı şekilde teminat altına almaları için iki yıllık bir ödemesiz dönem içeriyor.

Tanımın, fiyatını korumak için aynı yaratıcıdan başka bir sanal varlığın değerine bağlı olan ve sabit bir fiyat için dönüştürülebilme, geri satın alınabilme veya başka bir şekilde itfa edilebilme özelliğine sahip olarak pazarlanan sabit paraları kapsadığı bildiriliyor.

fatura yükselir endişeler Synthetix USD (SUSD) gibi sabit paraların, şu anda SNX belirtecinde aynı protokolün yerel varlığı ile teminat altına alındığından, tanım tarafından yakalanıp yakalanmayacağı konusunda. Benzer yapıya sahip diğer algo-stablecoinler arasında BitShares (BTS) tarafından desteklenen BitUSD bulunur.

Tasarı ayrıca ABD Hazinesinin algoritmik stabil paralar hakkında bir çalışma yürütmesini ve Federal Rezerv, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, Federal Mevduat Sigorta Kurumu ve Para Birimi Denetleme Ofisi ile istişare etmesini zorunlu kılıyor.

Bloomberg, yasama durumuna aşina olan kişilerin Demokratik Temsilci Maxine Waters ve Cumhuriyetçi Patrick McHenry’nin yasa üzerinde bir anlaşmaya varmak için çalıştıklarını, ancak McHenry’nin en son onaylayıp onaylamadığı bilinmemekle birlikte, önümüzdeki hafta kadar erken bir tarihte komisyonun tasarıyı oylayabileceğini bildirdi. taslak.

İlişkili: Kripto endüstrisi, düzenlemeyi doğru yapmak için Cynthia Lummis’e güvenebilir

Waters, McHenry’nin Sıralama Üyesi olduğu Meclis Finansal Hizmetler Komitesi’ne başkanlık ediyor, Salı günü yapılan bir duruşmada, ABD doları destekli stablecoin’lerin doların algılanan prestiji ve güvenilirliği nedeniyle ulusal güvenliği artırabileceğine dair tanıklık duydular.

Eskiden TerraUSD (UST) olarak bilinen TerraClassicUSD (USTC), Mayıs ayı başlarında ABD doları ile 1:1 sabit değerini kaybeden, Haziran ortasında tüm zamanların en düşük seviyesi olan 0,006 dolara ulaşan ve on milyarlarca dolar ile sonuçlanan algoritmik bir sabit paradır. kayıplara değer.