Skip to main content
Kripto Haberleri

Tornado Cash Geliştiricisi 3 Ay Daha Hapis Cezasına Mahkûm Edildi

Yazan Kasım 23rd, 2022Yorum Yazılmamış

Bir Hollanda mahkemesine göre, Ethereum mikseri Tornado Cash’in yaratıcısı Alexey Pertsev, en az Şubat 2023’e kadar Amsterdam’da hapsedilecek.
Tornado Cash Geliştiricisi 3 Ay Daha Hapis Cezasına Mahkûm Edildi

Pertsev ‘da hapsedildi Hollanda dan beri Ağustos ABD tarafından ele geçirilen bir kripto para birimi karıştırıcısı olan Tornado Cash’teki rolü nedeniyle 8 Ağustos suçlulara birden fazla şeyin işlenmesinde yardım etme şüphesiyle 1 milyar dolar. Dolar kara parası, özellikle kötü şöhretli Kuzey Koreli hacker grubu.

Protestoların ve eleştirilerin taşmasına rağmen, Alexey Pertsev bir başkası için hapiste kalacak. 3 aygeliştiricinin eşi Ksenia Malik’e göre.

Mahkeme salonunun dışında, Pertsev’in avukatı, Keith Chengkarardan duyduğu memnuniyetsizliği dile getirdi.

“Açıkçası, buradaki jüri üyeleri bu konuyu ele almada genellikle oldukları kadar iyi değiller.” Bitcoin Mixer şu anda güvenilecek tek içtihat… Ancak mahkeme Tornado Cash’i tamamen farklı bir açıdan görmeli.”
Pertsev’in avukatı, Keith Cheng

Tornado Cash Geliştiricisi 3 Ay Daha Hapis Cezasına Mahkûm Edildi

Ve alışılageldiği üzere mahkemenin bugünkü kararı protestocuları daha da öfkelendirdi. Rusya’da yaşayan bir Amerikalı olan Edward Snowden da Ulusal Güvenlik Teşkilatı belgelerinin sızdırılmasının ardından Pertsev’in muamelesini afet borsası FTX yöneticilerinin muamelesiyle karşılaştırarak öfkesini dile getirdi.

SORUMLULUK REDDİ: Bu web sitesindeki bilgiler genel piyasa yorumu olarak sağlanmıştır ve yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yatırım yapmadan önce kendi araştırmanızı yapmanızı öneririz.

Haberleri takip etmek için bize katılın: https://linktr.ee/coincu

Web sitesi: coincu.com

tombul

Coincu Haberleri