Skip to main content
Kripto Haberleri

TribeDAO, Rari Capital Hack Kurbanlarını Geri Ödemek İçin Dördüncü Oy Verdi

Yazan Eylül 20th, 2022Yorum Yazılmamış

Rari Capital’in ekosisteminin bir parçası olduğu bir DeFi megaDAO olan TribeDAO üyeleri, Rari Capital’e Mayıs ayında 80 milyon dolara mal olan bir başka istismarın ardından tüm paraları etkilenen müşterilere iade etmeyi kabul etti.

Saldırıdan sonra, diğerlerinden biraz farklı olmasına rağmen, arka arkaya dört seçim yapıldı.

İle birlikte %99 lehte ve %1 aleyhte, önerge onaylandı. Bunun fikirle ilgili dördüncü oylama olması, kararın etkilenen insanlar için gerçekten bir rahatlama sağlayıp sağlayamayacağına dair soruları gündeme getiriyor.

Çok geçmeden yapılan ilk oylama Rari Capital’in kredi havuzları ihlal edildi, benzer şekilde, zarar gören bireylerin tazmin edilmesinden yanaydı. O zamanki piyasa koşulları hala büyük ölçüde sağlamdı ve görünüşe göre Rari, kurbanları önemli bir kayıp yaşamadan tazmin etmek için fazlasıyla yeterli paraya sahipti.

Ne yazık ki, yaz baharı geride bıraktı ve kripto para piyasasının önemli bir bölümünü ele geçirdi, protokol yönetiminden sorumlu olanları ikinci bir oylamaya zorladı ve böylece ilkini geçersiz kıldı.

Kullanılacak ödeme yöntemi, Rari ve TribeDAO’dan Jack Longarzo’ya göre, “belirsizdi” bu nedenle bu saniyeyi hızla veto etti. Kısa bir süre sonra, fikir üçüncü bir oylamada bir kez daha reddedildi.

16 Eylül’de başlayan ve 20 Eylül’de biten veto hakkı olmayan bir başka oylamanın ardından geri ödeme kararı oy birliği ile alındı.

Veto’ya ortak eleştirisi – TribeDAO

Oylama süreci protokolün destekçileri arasında endişeye neden oldu. TribeDAO ile uyumlu bir proje olan ve DAO’ların en eski destekçilerinden biri olan FRAX’ın kurucusu Sam Kazemian, Twitter’da ifade etmek prosedürden memnuniyetsizliği ayrıntılı olarak.

“Bir DAO’nun onurlu, etik ve saygın bir şekilde kapatılması tam anlamıyla burada mükemmel. Para orada. Tam geri ödeme, kusursuz kur geri ödemesi ve ahlaki emsal mümkündür. Buna bakıp sonra “Nasıl gerisini bırakalım” diye karar vermenin nasıl mümkün olduğunu gerçekten anlamıyorum.

Bunun son oylama olup olmayacağı, ardından kurbanların nihayet geri ödenip ödenmeyeceği – veya ufukta hâlâ daha fazla maskaralık olup olmadığı görülecektir.

YASAL UYARI: Bu web sitesindeki bilgiler genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım tavsiyesi değildir. Yatırım yapmadan önce kendi araştırmanızı yapmanızı öneririz.

Haberleri takip etmek için CoinCu Telegram’a katılın: https://t.me/coincunews

CoinCu Youtube Kanalını Takip Edin | CoinCu Facebook sayfasını takip edin

Annie

CoinCu Haberleri