Skip to main content
Kripto Haberleri

Twitter’da Bitcoin Devrilirken?! | Kriptoda Bu Hafta – Eyl 6, 2021

Yazan Aralık 29th, 2021Yorum YazılmamışTwitter’da Bitcoin devrilmesi yakında kullanılabilir olabilir, Coinbase hacklenenler için ücretsiz BTC yayınlar ve erkekler kadınlardan daha fazla kriptoya mı yatırım yapar? Bu hikayeler ve daha fazlası bu hafta kriptoda.

Twitter ayrıca, yeni “Tip Jar” hizmeti aracılığıyla kullanıcılara bitcoin bahşişi verme yeteneğini ekleyecekleri söylentileri döndükçe daha bitcoin odaklı bir yönde hareket ediyor olabilir. Beta kodunun sızdırılan verileri, Twitter’ın Lightning Network üzerinden yapılan bitcoin transferlerini Strike’ın yardımıyla entegre edeceğini gösteriyor.

Popüler kripto borsası Coinbase, bildirim sistemiyle ilgili bir sorun yaşadı ve 125.000 müşterinin iki faktörlü kimlik doğrulama verilerinin ele geçirildiğini söyleyen e-postalar veya metinler almasına neden oldu. Coinbase o zamandan beri gafı açıklamak için sosyal medyaya geçti ve mesaj alan tüm müşterileri yaklaşık 100 $ BTC ile ödüllendiriyor.

El Salvador’da birçok kripto karşıtı bölge sakini seslerini duyurmak için sokaklara döküldü. Ülkenin başkenti San Salvador’da insanlar Bitcoin’in volatilitesini ve yasadışı parasal davranışlarla olan bağlantılarını patlatan işaretler tutuyorlardı. Bitcoin karşıtı protestolar, emeklilerin daha yüksek ödemeler talep eden daha geniş çaplı bir seferberliğinin bir parçası gibi görünüyordu.

Popüler kripto borsasının Amerikan bölümü FTX yakında müşterilerine kripto türevleri sunmaya başlayacak. İşlem platformu LedgerX LLC’nin ana şirketini satın aldı ve Kripto vadeli işlemler ve Bitcoin ve Ethereum gibi dijital varlıklara maruz kalmak isteyenler için seçenekler gibi yeni ürünler sunmaya hazırlanıyor.

ABD’li finansal regülatör SEC, en tartışmalı kripto para projelerinden biri olan BitConnect hakkında suç duyurusunda bulunuyor. Düzenleyici, birkaç ABD devlet kurumu 2017’nin sonunda durdurma ve durdurma emirleri verene ve sonunda kapatana kadar dijital varlıkların kayıt dışı bir sunumunu gerçekleştirerek perakende yatırımcılardan 2 milyar dolardan fazla para çaldıklarını iddia ediyor.

Merkezi olmayan kripto borç verme platformu Cream Finance, bir gecede 34 milyon dolarlık kripto fonunun kaybolduğunu gören bir hack yaşadı. Şirket, hacker’ın hırsızlığa girişme kapısını açan bir hata olduğunu iddia ederek olayın tüm sorumluluğunu üstlendi. Cream, etkilenen tüm kullanıcıların fonlarının değiştirileceğini garanti etti.

Finans devi Visa, mantarsız ilk jetonunu (NFT) yaklaşık 150.000 dolara satın aldı. Dijital sanatçı CryptoPunk tarafından tasarlanan NFT, Ethereum blok zincirinde saklanır ve böyle bir varlığı barındıran ilk ABD bankası olan Anchorage Digital tarafından yönetilir. Visa, bunun devam eden bir dizi NFT alımından ilki olduğunu söyledi.

Dallas Mavericks oyunlarından da hoşlanan ve takımla ilgili ürünlere 150 dolardan fazla kripto harcayan kripto hayranlarına 25 dolarlık bir e-hediye kartı sağlanacak. “Mavs Cryptomania” olarak adlandırılan hediye, NBA ekibinin bu yılın başlarından sonra kripto para birimlerini tanıtmak için yaptığı son hamle, takım dogecoin’i bir ödeme yöntemi olarak ekledi.

CNBC ve Momentive tarafından yürütülen bir araştırma, kadınların kripto alanında yeterince yer almadığını öne sürüyor. Araştırmaya göre, erkeklerin yaklaşık yüzde 16’sı dijital varlıklara yatırım yaptı. Bu, sadece yüzde 7 civarında olan kriptoya katılan kadın sayısının iki katından fazla.

Kripto’da bu hafta da böyle oldu, haftaya görüşürüz.