Skip to main content
Kripto Haberleri

UNI, kilit direnişe tekrar meydan okumak için %20 yükselebilir

Yazan Ocak 3rd, 2022Yorum Yazılmamış

Uniswap fiyatı, önümüzdeki birkaç gün içinde daha fazla artışa işaret eden önemli bir engeli aştı. Bununla birlikte, bu ralli, UNI’nin yukarı yönlü ivmesinin sınırlı olduğunu düşündüren bir dizi zorlu engelle karşı karşıyadır.

Uniswap güçlü bir muhalefetle karşı karşıya

Uniswap (UNI), 13,88 dolarlık desteği yedi ayda beş defadan fazla yeniden test etti ve tek bir kez bile zarar görmedi. Bu destekle en son karşılaştıklarında, UNI sadece bir haftada %43 arttı.

Bunun ardından UNI, %9 düşüşle şu anki 18,37$ seviyesine geriledi. Fiyat şu anda günlük 50 SMA’dan dirençle karşı karşıya ve boğaların herhangi bir yükseliş olması için bu engeli aşması gerekiyor. Bu bariyeri kırmak, UNI’nin 100 ve 200 günlük SMA’nın geçerli olduğu yerde %20 tırmanarak 22.44 $’a çıkmasına izin verecektir.

SMA’ların birleşmesi nedeniyle, fiyatın 22,44 doların üzerine çıkması pek olası değil. Bununla birlikte, belirli bir durumda, satın alma baskısındaki bir artış, fiyatın bu dirençten çıkmasına yardımcı olabilir ve UNI’nin genel direnci 27.49 $’da yeniden test etmesine izin verebilir.

UNI-tang

UNI / USDT günlük grafik | Kaynak: TradingView

IntoTheBlock’un Küresel Para Girişi / Çıkışı (GIOM) paterni de 22.44 dolarda güçlü bir direnç alanı gösteriyor. Yaklaşık 35.000 adres, ortalama 20.52 $ fiyatla yaklaşık 220,3 milyon UNI satın aldı. Bu nedenle, fiyatın bu engeli yeniden test etmesine neden olan satın alma baskısındaki herhangi bir kısa vadeli artış, dengeyi sağlamaya çalışan tüccarların satış baskısı ile karşılanabilir.

Bu nedenle, iyimser bir bakış açısıyla yatırımcılar, cari fiyatlara kıyasla %20’lik bir artışla 22,44 USD’ye yükselmesini bekleyebilirler.

UNI-tang

Kaynak: IntoTheBlock

Kısa vadeli yükseliş görünümünün aksine, artan satış baskısı, UNI’nin kritik desteği 13.88 dolardan yeniden test etmesine neden olabilir. Bu düşüş, fiyatı desteğin altına iterse, daha düşük diplere vuracak ve daha fazla düşüşleri destekleyecektir.

Eğer öyleyse, altcoin bir sonraki büyük destek alanına 9.86 dolardan düşebilir.

UNI’nin cansız beklentisine bir başka destek de, 30 günlük hareketli ortalama 1.391’in altında seyreden günlük aktif adreslerdir. Uniswap’ta, DAA’ların sayısı Temmuz 2021’den bu yana azaldı ve bu, mevcut seviyedeki yatırımcıların bu mavi çipli DeFi jetonuna ilgi duymadığını gösteriyor.

UNI-tang

Kaynak: Santiment

Haberleri takip etmek ve bu makale hakkında yorum yapmak için Bitcoin Magazine Telegram’a katılın: https://t.me/coincunews

SN_Nur

Dailyhodl’a göre

Youtube Kanalını Takip Edin | Telegram kanalına abone olun | Facebook sayfasını takip edin