Skip to main content
Kripto Haberleri

Vahşi Batı Kripto Gösterisi Devam Ediyor

Yazan Aralık 29th, 2021Yorum Yazılmamış

İşte sık sık gündeme gelen bir soru: Hangi kripto para birimine yatırım yapacağımı nasıl seçebilirim – hepsi aynı değil mi?

Bitcoin’in kripto para birimi (CC) pazarındaki aslan payını yakaladığına şüphe yok ve bu büyük ölçüde FAME’inden kaynaklanıyor. Bu fenomen, bir adayın bir ulusu yönetmek için kanıtlanmış yetenek veya niteliklerden ziyade, FAME’e dayalı oyların çoğunluğunu yakaladığı dünya çapında ulusal siyasette yaşananlara çok benziyor. Bitcoin bu piyasa alanında öncüdür ve piyasa başlıklarının neredeyse tamamını toplamaya devam eder. Bu ŞÖHRET, iş için mükemmel olduğu anlamına gelmez ve Bitcoin’in çözülmesi gereken sınırlamaları ve sorunları olduğu oldukça iyi bilinmektedir, ancak Bitcoin dünyasında sorunların en iyi şekilde nasıl çözüleceği konusunda anlaşmazlık vardır. Sorunlar artırken, geliştiricilerin belirli durumları ele alan yeni paralar başlatmaları ve böylece kendilerini bu pazardaki yaklaşık 1300 madeni paradan ayırt etmeleri için devam eden bir fırsat var. İki Bitcoin rakibine bakalım ve Bitcoin’den ve birbirlerinden nasıl farklı olduklarını araştıralım:

Ethereum (ETH) – Ethereum coin ETHER olarak bilinir. Bitcoin’den temel fark, Ethereum’un Ethereum blok zincirindeki hesap tutma nesneleri olan “akıllı sözleşmeler” kullanmasıdır. Akıllı Sözleşmeler içerik üreticileri tarafından tanımlanır ve diğer sözleşmelerle etkileşime girebilir, karar verebilir, veri depolayabilir ve ether’i başkalarına gönderebilir. Sundukları yürütme ve hizmetler Ethereum ağı tarafından sağlanır, bunların hepsi Bitcoin’in veya başka bir blockchain ağının yapabileceklerinin ötesindedir. Akıllı Sözleşmeler, para birimi harcama talimatlarınıza ve kurallarınıza uyarak ve Ethereum ağında başka işlemler başlatarak özerk temsilciniz olarak hareket edebilir.

Dalgalanma (XRP) – Bu coin ve Ripple ağı da Bitcoin gibi dijital bir para biriminden çok daha fazlasını yapan benzersiz özelliklere sahiptir. Ripple, Ripple ağındaki borsaların hızlı ve verimli bir şekilde para transfer etmesini sağlayan güçlü bir finansal araç olan Ripple İşlem Protokolü’nü (RTXP) geliştirdi. Temel fikir, sadece şifreyi bilenlerin fonların kilidini açabileceği “ağ geçitlerine” para yerleştirmektir. Finans kurumları için bu, sınır ötesi ödemeleri basitleştirdikçe, maliyetleri azalttığı ve şeffaflık ve güvenlik sağladığı için büyük olasılıklar sunuyor. Tüm bunlar blockchain teknolojisinin yaratıcı ve akıllı kullanımı ile yapılır.

Ana akım medya bu pazarı hemen hemen her gün son dakika haberleriyle kaplıyor, ancak hikayelerinde çok az derinlik var… çoğunlukla dramatik başlıklardır.

Vahşi Batı gösterisi devam ediyor…

5 hisse senedi kripto / blockchain picks ortalama 109% 11/17 Aralık’tan beri. Vahşi salıncaklar günlük gyrations ile devam eder. Dün kripto para birimlerindeki patlamayı vurmaya çalışan en son Güney Kore ve Çin vardı.

Perşembe günü, Güney Kore adalet bakanı Park Sang-ki, düzenleyicilerin kripto para ticaretini yasaklamak için yasa hazırladığını söylediğinde küresel bitcoin fiyatlarını geçici olarak düştü ve sanal para piyasalarını kargaşaya soktu. Aynı günün ilerleyen saatlerinde, Güney Kore hükümetinin kripto para düzenleme görev gücünün ana üye kuruluşlarından biri olan Güney Kore Strateji ve Maliye Bakanlığı çıktı ve departmanlarının kabul etmiyor Adalet Bakanlığı’nın potansiyel bir kripto para alım satım yasağı hakkında erken açıklamasıyla.

Güney Kore hükümeti kripto para ticaretinin kumardan başka bir şey olmadığını söylese de ve sektörün birçok vatandaşı yoksul evde bırakacağından endişe ederken, asıl endişeleri vergi geliri kaybı. Bu her hükümetin sahip olduğu endişenin aynısı.

Çin, dünyanın en büyük kripto para madenciliği kaynaklarından biri haline geldi, ancak şimdi hükümetin madencilik bilgisayarları tarafından kullanılan elektrik gücünü düzenlemeyi araştırdığı söyleniyor. Bugün Bitcoin madenciliği için elektrik gücünün % 80’inden fazlası Çin’den geliyor. Hükümet, madencileri kapatarak Bitcoin kullanıcılarının işlemleri doğrulamasını zorlaştıracaktı. Madencilik faaliyetleri başka yerlere taşınacak, ancak Çin özellikle çok düşük elektrik ve arazi maliyetleri nedeniyle çekici. Çin bu tehdidi yerine getirirse, geçici bir madencilik kapasitesi kaybı olacak ve bu da Bitcoin kullanıcılarının işlem doğrulaması için daha uzun zamanlayıcılar ve daha yüksek maliyetler görmesine neden olacaktır.

Bu vahşi yolculuk devam edecek ve internet patlaması gibi, bazı büyük kazananlar ve sonunda bazı büyük kaybedenler göreceğiz. Ayrıca, internet patlamasına veya uranyum patlamasına benzer şekilde, ea’ya girenlerrly kim zenginleşecek, kitle yatırımcıları her zaman sonunda ortaya çıkarken, en üstte satın alıyor.

Bizi izlemeye devam edin!