Skip to main content
Kripto Haberleri

Valiant Twitter Kullanıcıları NFT Dolandırıcılığı Konusunu Ele Aldı

Yazan Ocak 3rd, 2022Yorum Yazılmamış

Tamamen güçlü NFT, herkesin takip edebileceği merkezi olmayan bir defter üzerinde tek, değişmez bir kayıt oluşturmasına izin verir ve böylece dünyanın daha önce benzerini görmediği dijital sahiplik için bir kapı açar. Geçen yıl boyunca, özellikle dijital sanat sahnesinde, alımı olağanüstü olmuştur.

Ancak odada oldukça büyük bir fil var. Sahiplik atfetme konusundaki inanılmaz yeteneğine rağmen, hala intihal ile büyük bir sorun. Sanat, genellikle orijinal sanatçının bir suçun işlendiğini bilmeden, daha sonra para basan ve kendilerininmiş gibi satan bir kötü niyetliler ordusu tarafından çevrimiçi olarak toplanıyor. Şu anda, yükleyicinin sanat eserinin gerçek sahibi olduğunu kanıtlayacak bir mekanizma bulunmamaktadır.

Bu bariz yanlışı denetleyecek kimsenin yokluğunda, bir Twitter grubu meseleleri kendi ellerine almak için yiğitçe bir çaba sarf ediyor. NFTheft karşı konulamaz hilekarlık eylemlerinin bir kaydını oluşturuyor. bir depo herhangi birinin hileli NFT etkinliğinin ayrıntılarını yüklemesi için, Yeterince büyük bir toplulukla meşru değişimi zorlayabilecekleri umuduyla.

Açıkçası, bu aşağılık jeton bolluğunu durdurmak için yeterli değil. Ancak biriktirdikleri bilgiler, gelecek mücadelede çok değerli olabilir.

Bir sanat sahtekarlığı mı buldunuz? Rapor et >> Burada

Daha fazla istemek? NFT Plazas ile bağlantı kurun

Haftalık Bültene Katılın
Discordumuza Katılın
Bizi Twitter’da takip edin
Facebook’ta bizi beğenin
Bizi instagramda takip et

*NFT Plazas tarafından ifade edilen tüm yatırım/finansal görüşler, site moderatörlerimizin kişisel araştırma ve deneyimlerinden alınmıştır ve yalnızca eğitim materyali olarak düşünülmüştür. Bireylerin herhangi bir yatırım yapmadan önce herhangi bir ürünü tam olarak araştırmaları gerekmektedir.