Skip to main content
Kripto Haberleri

Var Olan Bitcoin Yanlış Tedavileri Hakkında Bİlmeye Sahip Olun

Yazan Aralık 29th, 2021Yorum Yazılmamış

Bitcoin, var olan en popüler kripto şimdi en popüler yatırımlardan biri olarak kabul edilir. Ancak bunun birçok yeni bitcoin dolandırıcılığına yol açtı olduğunu biliyor musunuz? Evet, gerçek bu ve ne yazık ki, bu dolandırıcılıklarla ilgili hiçbir şey bilmiyorsanız bunun bir parçası olabilirsiniz. Bu makale, var olan tüm bitcoin dolandırıcılığı türleri hakkında bilgi verir.

Bunlar var olan bitcoin dolandırıcılığı türleridir –

Kimlik Avı Dolandırıcılığı

Kimlik avı sahtekarlıklarına karşı her zaman gözcü olun. Kimlik avı saldırıları kesinlikle bilgisayar korsanları ve dolandırıcılar arasında favoridir. Kimlik avı saldırısında, ilgili bir kişi genellikle bir hizmeti, işletmeyi veya bireyi yalnızca e-posta veya diğer metin tabanlı iletişim yoluyla veya gerçek gibi görünen sahte ve manipülatif bir web sitesi barındırarak taklit eder. Amaç her zaman bir kurbanı özel ipuçlarını ortaya çıkarmak veya belirli bir dolandırıcının sahip olduğu bir adrese bitcoin göndermek için kandırmaktır.

Bu tür e-postalar genellikle meşru olanlar gibi görünür, ancak doğası gereği sahtedir.

Sahte borsalar

Elbette yatırımcıları dolandırıcılık yapmanın en az zor yollarından biri, iyi ve meşru bir işletmenin internet pazarlamacı şubesi olarak poz vermektir. Bitcoin disiplini içindeki dolandırıcıların yaptığı da özellikle bu.

Bu tür birçok borsa var ve kendilerini bitcoin alışverişi ve ticareti için bir yer olarak sundular, ancak sonunda hileli oldular. Böylece birçok borsa, sadece yeni bir saygın ve yasal kripto para borsası gibi davranarak insanları paralarından uzaklaştırdı.

Sahte ICO’lar

Blockchain destekli firmaların artmasıyla birlikte, sahte ICO’lar bu tür yeni şirketleri yedeklemenin bir yolu olarak popülerliğe ulaştı. Bununla birlikte, bitcoin’in kendisinin düzenlenmemiş doğası göz önüne alındığında, kapı her türlü hileli faaliyete sonuna kadar açık olmuştur.

ICO sahtekarlıklarının çoğu, sahte bitcoin cüzdanları veya diğer kripto cüzdanları kullanarak sahte ICO web sitelerinde veya aracılığıyla taahhütte bulunmak için yatırımcıların elde etmesi veya gerçek kripto para tabanlı şirketler olarak görünmesi yoluyla gerçekleşti.

Birçoğu zaten bu tür yanlış tedavilerle suçlandı, bu nedenle paranızı onlara yerleştirmeye karar vermeden önce bu tür cüzdanları doğrulamak daha iyidir.

Devasa geri dönüşler

Ticaret endüstrisine girdiyseniz, bitcoin ticareti veya genel olarak kripto ticareti söz konusu olduğunda büyük getirilerin mümkün olmadığını şimdiye kadar biliyor olmalısınız. Bu nedenle, bir broker size paranızın belirli bir zaman dilimi içinde iki katına çıkarılacağı sözünü vermeye çalıştığında, bu gibi durumlarda en iyi seçenek bu tür brokerlardan mümkün olduğunca uzak durmak olacaktır. Sadece paranızı alıp kaçacaklar ve keder ve pişmanlıkdan başka bir şey kalmayacaktı.