Skip to main content
Kripto Haberleri

Varlık sınıfı olarak kripto parayı göz ardı etmeyin, Blueprint Capital CEO’larını uyardı

Yazan Aralık 29th, 2021Yorum Yazılmamış

  • Blueprint Capital CEO’su Jacob Walthour CNBC’nin “Squawk Box”ına kriptoyu varlık sınıfı olarak görmezden gelmenin “hata olacağını” söyledi.

  • Büyük şirketler, Starbucks, PayPal ve AT&T gibi kriptoları bir ödeme şekli olarak kabul eder

  • Amerikalı yetişkinlerin % 14’ünün zaten kripto para birimlerine sahip olduğunu ve kripto para birimleri yükselirken ABD hisse senedi piyasasının durması durumunda kriptoyu daha fazla dikkate alacaklarını belirtiyor.

ABD merkezli varlık yönetimi ve alternatif yatırım firması Blueprint Capital Advisors’ın CEO’su Jacob Walthour, kripto para biriminin finansal bir yenilik olarak yerinin sektör için büyük bir artı olduğunu söylüyor.

Konuşma Çarşamba günü CNBC’nin “Squawk Box” sunucusu Joe Kernen’e konuşan Walthour, kriptonun son beş yıldaki büyümesinin o zamanki Vahşi Batı görünümüne rağmen çok büyük olduğunu söyledi.

Yatırım yöneticisine göre, kripto yatırımcılar için bir fırsat sağlıyor ve piyasaya bakış açısının “çok yapıcı” olduğunu ve kaçırma korkusu veya halk arasında bilindiği gibi FOMO tarafından bilgilendirilmediğini belirterek.

Kriptoya bakmanın en iyi yolunun her şeyin nerede ve nasıl başladığını düşünmek olduğunu öne sürüyor. Bitcoin’in neredeyse 12 yıl önceki lansmanına işaret ediyor ve bu dönemdeki büyümesinin çok büyük olduğunu söylüyor.

Blueprint Capital CEO’su, şu anda Bitcoin’i destekleyen 200’den fazla borsa platformu olduğunu ve Amerikalı yetişkinlerin% 14’ünden fazlasının kripto para birimlerine sahip olduğunu söylüyor.

Nakitten çeke, karttan e-ödemelere ve kripto paraya

Walthour’un kripto para birimlerine yönelik boğa görünümü, finansal sistemin inovasyondan sonra inovasyonla ne kadar değiştiğini de takip ediyor. Dünyanın nakitten geliştirilen şeyler için nasıl ödeme yapmak, kontrol etmek, sonra kredi ve banka kartları ve e-cüzdanlar hakkında fikirleri olduğunu söylüyor. Kripto para evriminin bu çizgisindeki en son yenilik olduğunu kaydetti.

Bence kripto para kullanımı, tüm cüzdan kavramına göre, bir nevi “buradan nereye gideceğiz?” ve [I think] bu, kripto genel olarak önümüzdeki beş ila on yıl boyunca benimsenme oranı açısından iyi sonuç veriyor“diye ekledi.

Kripto göz ardı edilmemesi gereken bir varlık sınıfıdır

Daha sonra Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin dünyanın önde gelen bazı şirket ve işletmelerinde ödeme yöntemleri olarak nasıl giderek daha fazla kabul edildiğini özetledi. Birçoğu arasında Starbucks, PayPal, AT&T ve Overstock.com gibi isimleri evlat edinmeyi teşvik eden büyük oyuncular olarak not etti.

Bu açıdan Walthour, yatırımcıların kripto paraları varlık sınıfı olarak görmezden gelmelerinin büyük olasılıkla bir hata olacağı konusunda uyarıyor. Kripto paranın ABD hisse senedi piyasasını geride bıraktıkları bir senaryo ortaya çıkarsa, hisse senetlerinden kripto varlıklara çok fazla sermaye akışına neden olan bir “sürü zihniyetinin” mümkün olduğunu da ekliyor.

Ayrıca, hisse senetlerinden daha iyi performans gösteren dijital paraların “kripto çeşitlendirme açısından bir varlık sınıfıdır.”

Bu hafta yayınlanan bir Arcane Research raporu, Bitcoin’in son üç yılda S&P 500’den daha iyi performans gösterdiğini ve 2021’de kripto paranın borsa endeksi için yaklaşık% 27’ye kıyasla yıllık% 73’ün üzerinde olduğunu gösteriyor.

Arcane ayrıca Bitcoin’in 2022’de S&P 500’den daha iyi performans göstereceklerini tahmin ederken, Fundstrat Global Advisors’dan Tom Lee gelecek yıl için hisse senedi endeksi için % 11’lik bir sıçrama öngörüyor.