Skip to main content
Kripto Haberleri

Visa, Kripto Para Birimleri Hariç Hemen Hemen Her Şeyi Satın Alabileceğinizi Söylüyor

Yazan Aralık 29th, 2021Yorum Yazılmamış

Bu haftaki haber, ABD ve İngiltere’deki çok sayıda bankanın kripto para birimleri (CC’ ler) satın almak için kredi kartı kullanımını yasakladığını bildirdi. Belirtilen nedenlere inanmak imkansızdır – kara para aklamayı, kumarı kısıtlamaya çalışmak ve perakende yatırımcıyı aşırı riskten korumak gibi. İlginçtir ki, bankalar banka kartı alımlarına izin verecek ve korunmanın tek risklerinin kendi riskleri olduğunu açıkça ortaya koyuyor.

Bir kredi kartı ile bir kumarhanede kumar oynayabilirsiniz, silah, uyuşturucu, alkol, pornografi, istediğiniz her şeyi ve her şeyi satın alabilirsiniz, ancak bazı bankalar ve kredi kartı şirketleri tesislerini kripto para birimleri satın almak için kullanmanızı yasaklamak mı istiyor? Bazı inandırıcı nedenler olmalı ve bunlar belirtilen nedenLER Değİl.

Bankaların korktuğu bir şey, kredi kartı sahibi ödemede temerrüde düştüklerinde CC holdinglerine el koymanın ne kadar zor olacağıdır. Bir evi ya da arabayı yeniden ele almaktan çok daha zor olurdu. Bir kripto cüzdanının özel anahtarları bir bellek çubuğuna veya bir kağıda konulabilir ve nerede olduğuna dair çok az veya hiç iz bırakmadan ülkeden kolayca çıkarılabilir. Bazı kripto cüzdanlarda yüksek bir değer olabilir ve kredi kartı borcu asla geri ödenmeyebilir, bu da iflas beyanına ve banka için önemli bir kayba yol açabilir. Cüzdan hala kripto para birimini içerir ve sahibi daha sonra özel anahtarlara erişebilir ve parayı dönüştürmek ve cebe indirmek için yabancı bir ülkede yerel bir CC Borsası kullanabilir. Gerçekten de kötü bir senaryo.

Bu tür hukuksuz davranışları kesinlikle savunmuyoruz, ancak bankalar bu olasılığın farkında ve bazıları bunu kapatmak istiyor. Bankalar asla cepten çıkmadığı için banka kartlarında bu olamaz – para hemen hesabınızdan çıkar ve sadece başlamak için yeterli paranız varsa. Bankanın kumarı kısıtlama ve risk alma hikayesinde herhangi bir dürüstlük bulmakta zorlanıyoruz. Kanada bankalarının bu bandwagon’a atlamaması, belki de bunu yapmanın belirtilen nedenlerinin sahte olduğunu fark etmeleri ilginç. Bu eylemlerin etkisi, yatırımcıların ve tüketicilerin artık kredi kartı şirketlerinin ve bankaların kredi kartıyla satın alabildiğinizi kısıtlama yeteneğine sahip olduklarının farkında olmalarıdır. Kartlarını bu şekilde tanıtmıyorlar ve özellikle CC Exchange’lerden ve bu bankalarla Tüccar Anlaşmaları kuran diğer tüm satıcılardan ne satın alacaklarına kendileri karar vermeye oldukça alışkın olan çoğu kullanıcı için sürpriz olabilir. Borsalar yanlış bir şey yapmadı – siz de yapmadınız – ama bankacılık sektöründeki korku ve açgözlülük garip şeylerin olmasına neden oluyor. Bu, bankacılık sektörünün Kripto Para Birimleri tarafından tehdit altında hissetme derecesini daha da göstermektedir.

Bu noktada itibari para dünyası ile CC dünyası arasında çok az işbirliği, güven veya anlayış vardır. CC dünyasının, düzenlemelerin yönetim kurulunda uygulanabileceği merkezi bir kontrol organı yoktur ve bu da dünyadaki her ülkeyi ne yapacağını bulmaya çalışır. Çin CC’leri yasaklamaya karar verdi, Singapur ve Japonya onları kucaklıyor ve diğer birçok ülke hala kafalarını kaşıyor. Ortak noktaları, CC yatırım karları için vergi toplamak istemeleridir. Bu, dijital müziğin ilk günlerinden çok farklı değil, internet lisanssız müziğin sınırsız çoğalmasını ve dağıtımını kolaylaştırıyor. Dijital müzik lisanslama şemaları sonunda geliştirildi ve kabul edildi, çünkü dinleyiciler sonsuz korsanlık yerine müzikleri için biraz bir şey ödeme konusunda sorun yoktu ve müzik endüstrisi (sanatçılar, yapımcılar, plak şirketleri) hiçbir şey yerine makul lisans ücretleriyle iyiydi. İtibari ve dijital para birimlerinin geleceğinde uzlaşma olabilir mi? Dünyanın dört bir yanındaki insanlar aşırı banka karlarından ve bankanın hayatlarına aşırı yardım etmesinden daha fazla bıktıkça, tüketicilerin saygıyla karşılanacağı ve sonsuza kadar yüksek maliyetler ve yersiz kısıtlamalarla karşılanmayacağı umudu vardır.

Kripto Para Birimleri ve Blockchain teknolojisi, makul bir uzlaşma sağlamak için dünya çapında baskıyı arttırır – – bu bir oyun değiştiricidir.

Bizi izlemeye devam edin!