Skip to main content
Kripto Haberleri

Visa’nın Kripto Platformlarıyla 60’tan Fazla Ortaklığı Var, Diyor Kripto Başkanı

Yazan Aralık 30th, 2021Yorum Yazılmamış

Kredi kartı ve finansal hizmetler behemoth Visa, tüketicilerin dijital varlıklarla ödeme yapabilmesi için 60’tan fazla kripto platformuyla ortaklık kurmuş durumda.

Visa’nın kripto başkanı Cuy Sheffield, NDTV’ye verdiği röportajda, finansal hizmetler şirketinin projesinin ölçeğini ve kapsamını tanıtmak için son 18 ayda kripto ortaklarını iki katına çıkardığını söyledi. Visa’da kripto üzerinde çalışan çalışan sayısının artık yüzlerce olduğunu iddia etti (daha önce bir avuçtan).

The Daily Hodl tarafından bildirildiği gibi Sheffield şunları söyledi:

Son birkaç yıldır, müşterilerimizin kriptoya bakış açısının şüphecilikten farkındalığa, kriptonun mevcut işlerini bir şekilde etkileyeceği anlayışına evrildiğini de gördük.

Visa bugüne kadar FTX, BlockFi, Crypto.com, Coinbase ve Binance gibi devler de dahil olmak üzere 60’tan fazla kripto platformuyla ortaklık yaptı. Ortaklıklar, müşterilerin kripto bağlantılı kartlarla mal ve hizmetler için ödeme yapmak için dijital varlıklarını kullanmalarına izin verir.

Sheffield faydalarını açıkladı:

Kripto bağlantılı kartlar, tüketicilerin kahve dükkanlarının, kuru temizlemecilerin veya marketlerin ödemede doğrudan kripto kabul etmesini gerektirmeden dijital para birimlerini dönüştürmelerini ve harcamalarını kolaylaştırır.

Bir kullanıcının kripto para anında fiat dönüştürülür ve “perde arkası”, esasen standart bir Visa işlemi oluşturur. Sheffield, Visa’nın kuruluşundan bu yana yaklaşık bir yılda ne kadar büyüdüğünü vurgulayarak 3,5 milyar dolar değerinde kripto işlemi yaptığını iddia etti.

Visa yöneticisi, şirketin kripto endüstrisini 80 milyon tüccar ve 15.000 finansal kurumdan oluşan küresel ağlarıyla birbirine bağlayan bir köprü olarak hizmet vermek için çalıştığını söyledi.

Feragatname

Yazarın veya bu makalede adı geçen herhangi bir kişinin ifade ettiği görüş ve görüşler yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve finansal, yatırım veya diğer tavsiyeleri oluşturmaz. Kriptoassetlere yatırım yapmak veya takas yapmak finansal kayıp riski ile birlikte gelir.

Resim Kredisi

Pixabay.com aracılığıyla kullanıcı tarafından “multifactedgirl” fotoğraf