Skip to main content
Kripto Haberleri

Vitalik Buterin, kripto dolandırıcılığı yapmak için Instagram’da poz veriyor

Yazan Ocak 4th, 2022Yorum Yazılmamış

Nwa1g adlı bir Reddit kullanıcısı, İleti Instagram’da Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin gibi davranan bir dolandırıcı bulduğunu iddia ediyor.

Bu kişi veya grup, “takipçileri klasik kripto dolandırıcılığına ikna etmekle” suçlanıyor.

Vitalik Buterin Instagram’da somutlaştırıldı

Redditor, “çok tehlikeli iğrenç bir dolandırıcılık” hakkında yazdı ve Ethereum topluluğundan sorunu çözmek için katkısını desteklemesini istedi.

Ona göre, Vitalik Buterin’in Instagram’da resmi bir hesabı yok ve bu nedenle dolandırıcı olduğu iddia edilen kişi, Vitalik’in Twitter hesap adını @ önemliik.eth kullanarak bunu istismar ediyor. Bu hesabın 643.000 takipçisi var.

Nwa1g ayrıca bu sosyal medya platformunda resmi bir Buterin hesabı olmadığı için bir dolandırıcıyı ihbar etmenin mümkün olmadığını da yazdı. Ancak Instagram’da 576.000 takipçili @buterin_official hesabı var.

Redditor, söz konusu sahte hesabın İsrail’den olduğunu iddia etti ve “Vitalik’in imajıyla zararsız sponsorluk reklamları” yayınladı. Merakla, Instagram’daki sahte hesabın iki yıldan fazla bir süredir – 2019’dan beri – olduğunu söyledi.

Nwa1g’ye göre, dolandırıcılık hesabının arkasındaki kişiler, takipçilerinden kendilerine doğrudan mesaj göndermelerini istiyor (Vitalik Buterin’e kendilerinin yazdığına inanarak) ve ardından dolandırıcılığın kurbanı oluyorlar Bu dolandırıcılar sizden paranızın 3 katını geri almanızı bekliyorlar. Kullanıcı ayrıca DM’de bu hesaptan kötü amaçlı bağlantılar aldı.

Ancak, Instagram’da basit bir arama, “Vitalik Biterin_official” olarak bilinen bir dizi hesaba sahip ondan fazla “Vitalik Buterin” Instagram hesabı olduğunu ortaya koyuyor.

Vitalik Buterin gerçekleştirmek için Instagram'da poz veriyor

Kaynak: Instagram

Haberleri takip etmek ve bu makale hakkında yorum yapmak için Bitcoin Magazine Telegram’a katılın: https://t.me/coincunews

Annie

U.today’e göre

Youtube Kanalını Takip Edin | Telegram kanalına abone olun | Facebook sayfasını takip edin