Skip to main content
Kripto Haberleri

Voyager Digital geri dönüş yaparken VGX fiyat tahmini

Yazan Eylül 20th, 2022Yorum Yazılmamış

Voyager Digital fiyatı, şirketin yakında iflastan kurtarılacağına dair artan beklentiler arasında son birkaç gün içinde güçlü bir toparlanma kaydetti. VGX tokeni, 16 Eylül’den bu yana en yüksek seviye olan 0,7785$’a yükseldi. Geçen haftaki en düşük seviyesinden %30’dan fazla arttı.

Voyager Digital satın alınacak

Voyager Digital, uluslararası alanda binlerce kişiye hizmet veren lider bir Kanada kripto para borsasıydı. Şirket, birkaç ay önce iflas başvurusunda bulunmak zorunda kaldığı için son kripto para birimi çöküşünün en büyük kurbanlarından biri oldu.

Yönetim mali durumunu yeniden yapılandırmaya çalışırken Voyager Digital mahkemedeydi. Bu nedenle, şirketin yakın zamanda elden çıkarılmış bir fiyatla satın alınacağına dair artan bir beklenti var. Önde gelen potansiyel alıcılar FTX ve Wave Finance’tir.

Geçen hafta, FTX’in şirketi satın almada kutup pozisyonu aldığı ortaya çıktı. Mahkeme dosyalarına göre, teklifi Wave Finance’inkinden daha yüksekti. FTX, potansiyel bir satın alma işlemine yardımcı olmak için yatırımcılardan sermaye artırıyor.

En son güncelleme, Voyager Digital’in New York’taki iflas mahkemesinden Alameda Research’e verdiği bir krediyi geri çekmesini istemesiydi. Krediye çoğunlukla BTC, USDC ve eter gibi kripto para birimleri hakimdi.

Alameda ve FTX’in benzer mülkiyete sahip olması nedeniyle yeni gelişme dikkate değer. Sam Bankman-Fried, iki şirketin ana hissedarıdır.

Bu nedenle, yatırımcıların Voyager Digital’in yakında faaliyete başlayacağını tahmin etmesiyle VGX fiyatı yükseldi. Yine de şirketin satın alınıp alınmayacağını belirlemek için henüz çok erken. Ve eğer öyleyse, yeni sahiplerin VGX belirteci ile ne yapacağı belli değil.

Voyager Digital’in temelleri ile VGX belirtecininki arasında bir kopukluk olduğunu da belirtmekte fayda var.

VGX fiyat tahmini

Dört saatlik grafik, VGX token fiyatının son birkaç gündür düşüş eğiliminde olduğunu gösteriyor. Bu yıl en yüksek seviyeden %50’den fazla düştü. Madeni para, siyahla gösterilen bir düşüş eğilimi oluşturdu. 25 günlük ve 50 günlük hareketli ortalamalara ve %50 Fibonacci Retracement seviyesine taşındı.

Dolayısıyla 0,550 dolardan azalan kanalın alt tarafına hareket etme ihtimali var. 0,7500 dolardaki direnç seviyesinin üzerinde bir hareket, düşüş görünümünü geçersiz kılacaktır.