Skip to main content
Kripto Haberleri

Wintermute CEO’su 160 Milyon Dolarlık Hack Hakkında Tam Güncelleme

Yazan Eylül 21st, 2022Yorum Yazılmamış

Wintermute CEO’su Evengy Gaevoy, 160 milyon dolarlık madencilik operasyonu hakkında bir güncelleme yaptı. Sanal adreslerin madenciliği, saldırının nedenlerinden biri olabilir. CeFi ve OTC operasyonları saldırıdan etkilenmediği için piyasa yapıcı fonlar şimdilik güvende. Wintermute ayrıca beyaz şapkalı hackerlar için 16 milyon ödül veriyor.

Wintermute CEO’su tarafından yayınlanan yeni bir tweet dizisinde, 20 Eylül’de bu DeFi platformundan 160 milyon hack’in tüm sürecini paylaştı.

Evengy Gaevoy tweetinde, Wintermute’un zincir üstü merkezi olmayan finans (DeFi) işlemleri için kullandığı Ethereum kasasıyla ilişkili saldırı vektörünü açıkladı ve cüzdanın operasyonlardan ayrı olduğunu vurguladı. Merkezi Finansman (CeFi) ve Tezgah Üstü (OTC).

Hiçbir CeFi veya OTC cüzdanı veya Wintermute’un dahili veya karşı verileri etkilenmedi.

Wintermute CEO’su ayrıca Certik’in saldırının istismarına ilişkin çalışmasıyla “Küfür tipi istismar” olarak hemfikirdi. Güvenliği ihlal edilmiş cüzdan adresinde anahtar oluşturmak için kullandığı küfür.

Wintermute, DeFi kasasını ilk kurduğunda, birden fazla adres oluşturmak için açık kaynaklı bir araç olan küfür ve birden çok baştaki sıfır içeren bir adres oluşturmak için dahili bir araç kullandı. Bunun nedeni, gazı optimize etmek istemeleridir. Platform ayrıca bu ayarın Haziran ayında kaldırıldığını ve daha güvenli bir anahtar oluşturma komut dosyasıyla değiştirildiğini söylüyor.

Berkeley ICSI personel araştırmacısı Nicholas Weaver, eski anahtarın “kullanımdan kaldırılması”nın hızlandırılmış süreci sırasında Wintermute’un tüm ETH’sini tehlikeye atılmış özel adres cüzdanından taşıdığını tweetledi. Saldırıdan önce ETH’yi taşıyabilseler de, “bu adresin imza atma ve başka şeyler yapma yeteneğini kaldıramadı”.

CEO ayrıca, zincir üstü ticaretin Wintermute’un iyi bildiği, çoğunlukla 2FA korumalı anahtar oluşturma veya kullanılabilirlik gibi güvenceler olmadan doğal risklerle geldiğini kabul etti. yüksek frekanslı işlemin (HFT) doğası gereği polimorfizm.

Şimdilik Wintermute, zincir üstü ticaret operasyonlarını yürütmeye devam edecek. Ayrıca Wintermute, çalınan tüm varlıklarını iade etmek için 16 milyon USDC ödül teklif etti.

YASAL UYARI: Bu web sitesindeki bilgiler genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım tavsiyesi değildir. Yatırım yapmadan önce kendi araştırmanızı yapmanızı öneririz.

Haberleri takip etmek için CoinCu Telegram’a katılın: https://t.me/coincunews

CoinCu Youtube Kanalını Takip Edin | CoinCu Facebook sayfasını takip edin

tilki

CoinCu Haberleri