Skip to main content
Kripto Haberleri

Wintermute, En Son DeFi Hack’inde 160 Milyon Dolar Kaybetti

Yazan Eylül 20th, 2022Yorum Yazılmamış

Wintermute’un kurucusu ve CEO’su Evgeny Gaevoy, şirketin 160 milyon dolar için tehlikeye atıldığını belirtti.

Gaevoy Salı günü Twitter’da piyasa yapıcının DeFi operasyonları sonucunda dokuz haneli toplamı kaybettiğini söyledi. Şirketin mali açıdan hala istikrarlı olduğunu ve merkezi ve tezgah üstü hizmetlerinin etkilenmediğini söyleyerek devam etti. Müşterilere paralarının güvende olduğuna dair güvence verildi, çünkü şöyle yazdı: “Neredeyse iki katı [the amount taken] öz sermayede kaldı.”

Gaevoy’a göre 90 farklı eşya çalındı. Kaybedilen varlıklardan ikisinin toplam değeri 1 milyon ile 2,5 milyon dolar arasındaydı. Kalan 88, 1 milyon dolardan daha azını aldı.

Kripto para birimleri için en iyi piyasa yapıcılardan biri Wintermute

Verimliliği artırmak için hem kontrollü hem de merkezi olmayan ticaret platformlarında piyasa likiditesini artırır. Ek olarak, kurumsal müşterilere ve yüksek net değerli bireylere tezgah üstü hizmet sunmaktadır.

Salı günü erken saatlerde, Polygon’un bilgi güvenliği şefi Mudit Gupta, olay hakkında tweet attı ve bunun “sıcak bir cüzdan uzlaşması” olduğuna dair şüphesini dile getirdi. Gupta, Wintermute’un az önce bazı bilgisayar korsanlarına şirkete saldırmak için motivasyon verecek bir küfür kusurunu ortaya çıkardığı gerçeğini gündeme getirdi.

Hacker’ın cüzdanı, zincir araştırmacısı zachxbt tarafından Twitter’da ortaya çıktı, Zapper’ın verilerine göre şu anda 163 milyon dolar değerinde dijital varlıkları elinde tutan bir Ethereum adresine işaret ediyor. Paranın ortalama %70’i, çalınan paralarını iade etmek istemeyen bilgisayar korsanları için ortak bir adım olan Curve Finance’in tricrypto havuzuna aktarıldı.

Gaevoy, şirketin olayı beyaz şapkalı bir saldırı olarak ele almaktan ve suçluyu öne çıkmaya davet etmekten memnuniyet duyacağını söyleyerek hack açıklamasını tamamladı.

Zachxbt adresi ifşa ettiğinde, bir dizi kripto para kullanıcısının zincirleme mesajlar yoluyla saldırganla iletişim kurduğunu belirtmek ilginçtir. Görünüşe göre sözleşmeyi şimdi terk etme konusunda onay veriyorsun, bu yüzden lütfen bunu düşün ve geri gel.

YASAL UYARI: Bu web sitesindeki bilgiler genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım tavsiyesi değildir. Yatırım yapmadan önce kendi araştırmanızı yapmanızı öneririz.

Haberleri takip etmek için CoinCu Telegram’a katılın: https://t.me/coincunews

CoinCu Youtube Kanalını Takip Edin | CoinCu Facebook sayfasını takip edin

Annie

CoinCu Haberleri