Skip to main content
Kripto Haberleri

Wintermute, Sızan Özel Anahtar Nedeniyle Saldırıya Uğradı

Yazan Eylül 20th, 2022Yorum Yazılmamış

Cryptocurrency güvenlik firması BlockSec, Wintermute saldırısının temel nedeninin sızdırılmış bir özel anahtar olduğunu ortaya çıkardı. Sonuç olarak saldırgan, varlıkları oraya aktarmak için bir takas sözleşmesi oluşturdu.

Daha önceki bir Coincu News makalesinde güncellendiği gibi, Wintermute’un kurucusu ve CEO’su Evgeny Gaevoy, şirketin 160 milyon dolar için tehlikeye atıldığını belirtti. Gaevoy’a göre 90 farklı eşya çalındı. Kaybedilen varlıklardan ikisinin toplam değeri 1 milyon ile 2,5 milyon dolar arasındaydı. Kalan 88, 1 milyon dolardan daha azını aldı.

Hacker’ın cüzdanı, zincir araştırmacısı zachxbt tarafından Twitter’da ortaya çıktı, Zapper’ın verilerine göre şu anda 163 milyon dolar değerinde dijital varlıkları elinde tutan bir Ethereum adresine işaret ediyor. Paranın ortalama %70’i, çalınan paralarını iade etmek istemeyen bilgisayar korsanları için ortak bir adım olan Curve Finance’in tricrypto havuzuna aktarıldı.

Güvenlik şirketi BlockSec tarafından yapılan saldırının yakın tarihli bir analizine göre, saldırının temel nedeni sızdırılmış bir özel anahtardı. Saldırgan, ayrıcalıklı bir işlevi gerçekleştirmek için sızdırılan özel anahtarı kullandı ve takas sözleşmesini saldırgan tarafından kontrol edilen sözleşme olarak belirledi. Varlıklar bu sözleşmeye devredilecektir.

CEO Wintermute, şirketin hala iyi likiditeye sahip olduğunu ve bu olaydan sonra faaliyet gösterecek yeterli varlığa sahip olduğunu vurguladı. Şirket ayrıca platform kullanıcıları için saldırının sorumluluğunu üstlendi ve hala beyaz şapkalı bilgisayar korsanlarını çalınan parayı iade etmeye teşvik ediyor, ancak ödülden bahsetmedi.

YASAL UYARI: Bu web sitesindeki bilgiler genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım tavsiyesi değildir. Yatırım yapmadan önce kendi araştırmanızı yapmanızı öneririz.

Haberleri takip etmek için CoinCu Telegram’a katılın: https://t.me/coincunews

CoinCu Youtube Kanalını Takip Edin | CoinCu Facebook sayfasını takip edin

tilki

CoinCu Haberleri