Skip to main content
Kripto Haberleri

Yatırımcılar Noel hediyesi alma umuduyla Bitcoin biriktirmeye başladı

Yazan Kasım 29th, 2022Yorum Yazılmamış

Santiment, son beş gün içinde önemli kripto para birimi sahiplerinin 47.888 BTC satın aldığını bildirdi. Toplam miktar, toplam Bitcoin arzının %0,24’üne eşittir.

Bu Yatırımcılar Noel Baba Rallisi’ne Hazırlanırken Beş Günde 50.000 Bitcoin Satın Aldı

Önemli birikimin öncesinde, özellikle bu Kasım ayında meydana gelen ve FTX borsasını içeren olaylarla bağlantılı olan güçlü bir aşama ile 13 aylık bir Bitcoin dökümü olması, daha az garip değil. Santiment’e göre, 100 ila 10.000 BTC tutan balinalar, ayın ilk üç haftasında kripto para biriminin toplam arzının %1,36’sını sattı.
“Bitcoin’in balinaları, fiyatlar düşerken birikimlerini elden çıkarmak için 13 ay harcadılar. Ancak, Kasım ayının ilk 3 haftasında FTX haberlerinin çıkmasıyla büyük bir düşüşün ardından, son 5 günde 47.888 BTC birikti” dedi.
resim
Son alımlar hala sadece Kasım ayında satılanlardan çok daha fazla. Aralık ayında finans piyasalarında tipik olarak bir “Noel Baba Rallisi”nin başladığı göz önüne alındığında, bu gerçek, Bitcoin balinalarının bitcoin biriktirmeye karar vermiş olma olasılığını artırıyor. Balinalar muhtemelen dalgalanmaya giden yolda BTC pozisyonlarını oluşturacak, ardından fiyatların Noel yeşiline döneceğine bahse girerek onları dağıtacak.
0,1 ila 10 BTC tutan daha küçük cüzdanlar, daha büyük cüzdanlar gibi birikiyor. Glassnode’a göre sadece iki gün önce bu adreslerin sayısı tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.
Devamını oku:

Telegram’da bize katılın
Bizi Twitter’da takip edin
Bizi Facebook üzerinden takip et