Skip to main content
Kripto Haberleri

Yeni bir multichain LaunchPad ve Incubator

Yazan Aralık 29th, 2021Yorum Yazılmamış

Yeni teknolojiler sayesinde dünya eşi görülmemiş bir ekonomik yenilik dalgasına tanıklık ediyor. Sonuç olarak, bugün, birçok girişimci, bazen çok az deneyime sahip olsa bile, gerçekten dikkat çekici iş fikirleri tasarlayabilir. Yenilikçi start-up’ların piyasaya sürülmesi, inkübatör olarak bilinen kuruluşlara yol açtı.

Bir inkübatör genellikle büyük ölçekli bir işletmeye bir başlangıç yapmak için kaynak sağlar. Piyasadaki kuvöz sayısı kartopu olsa da, bir start-up her zaman bu şirketleri seçmez.

Seçilememesi kalite projesi bir inkübatörün gerçek şeffaflığı hakkında önemli sorular doğur. Bu nedenle, bir grup girişimci blockchain teknolojisine dayalı bir inkübatör oluşturmaya karar verdi ve 0xPad projesini başlattı.

Blockchain, doğası gereği merkezi bir varlığa sahip değildir. Bu mekanizma tüm kuluçka sektörünü daha demokratik ve şeffaf hale getirebilir. İncelememiz tarafsız bir şekilde 0xPad ve ana özellikleri hakkında konuşacaktır.

Devam eden bir proje olarak, okuyuculara gelecekte girişim hakkında daha fazla ayrıntı vermekten mutluluk duyarız.

0xPad ekosistemi

Bunu görmenin çok önemli olduğuna inanıyoruz. 0xPad sadece bir inkübatör olarak muhtemelen yetersiz bir ifadedir. Tüm 0xPad ekosistemi dört ana ürün etrafında döner:

  • 0xLaunchPad: 0xPad’deki her kullanıcı, 0xLaunchPad ürününü kullanarak İlk DEX Teklifi (IDO) aşamasında yenilikçi projelere erişebilir. Her proje bu bölüme erişmeden önce incelenmiştir ve saydamlık gereksinimlerinin karşılanması gerekir.
  • 0xIncubator: bu saf bir inkübatör sistemidir. Yeni olan şey, blockchain teknolojisi sayesinde az fonu olan birinin bile melek yatırımcı olabilmesidir. Bu, geçerli bir yenilikçi projenin artık tek bir melek yatırımcıya değil, tüm bir melek ağına sahip olacağı anlamına gelir.
  • 0xVault: 0xPad’e üye olarak katılmak için, bir kullanıcı 0xVault’un staking havuzlarından birine katılabilir. Her havuzun kullanıcıların farklı IDO’lara erişmesine izin verdiğini bilmelisiniz
  • 0xMin: Ekosisteme katılmak istiyorsanız, IDO’lara ve ödüllere erişim ile 0xPad’in likidite madenciliği ürününü kullanmayı da düşünebilirsiniz.

Katılımı anlama

Her şeyden önce, bu sisteme katılmanın iki yolu olduğunu anlamak önemlidir:

  • Misafir katılımı: sistemle birlikte gelen bazı avantajların tadını çıkarabilirsiniz
  • Üye katılımı: 0xPad ağından tam olarak yararlanabilirsiniz

Sisteme kayıtlı bir misafir olmak için öncelikle cüzdan adresinize izin vermelisiniz. Bu adım tamamlandıktan sonra cüzdanınız 0xPad’in likiditesi içermelidir. Bu, bir İDO işlemi sırasında orantılı katılım tahsis etmek için temel bir gerekliliktir.

İzin verme kaydı sırasında birkaç ek adımı tamamlamanız da istenebileceğini unutmayın (ör. bir gönderiyi beğenmeniz ve retweetlemeniz). Ayrıca, sistem her İDO aşamasında bir misafire katılım tahsisini garanti etmez.

Konuk katılımı, işletmeye yeni başlayan ve denemek isteyen birine hitap etse de, üye olmak farklı bir kullanıcı deneyimi getiriyor. Sistem bronzdan platine kadar dört farklı üyelik türüne sahiptir. Aşağıdaki bölümde bu ayrımla ilgili daha fazla ayrıntı verilecektir.

Staking sistemi

Staking’in ne olduğunu ve nasıl çalıştığını açıklamak bu incelemenin birincil amacı değildir, ancak sizin için kısaca özetleyebiliriz. Kripto evreninde pasif gelir elde etmek için staking düşünün. Kriptoları sisteme adamak, sistemin bir blockchain ağındaki işlemleri doğrulamasına yardımcı olur.

Bütün. staking işlemi çok daha fazla detaylandırılabilir, ancak incelememizin amacı bu değildir. Şunu göz önünde bulundurun: 0xPad’deki her staking seviyesi farklı bir ödül seviyesi (veya “Yıllık Yüzde Oranı” anlamına gelen APR) ve kilitleme dönemiyle birlikte gelir, yani:

  • Bronz seviye: 3 günlük kilitleme süresi ve APR%5’e eşittir
  • Gümüş seviye: 30 günlük kilitleme süresi ve %10’a eşit APR
  • Altın seviyesi: 180 günlük kilitleme süresi ve %20’ye eşit APR
  • Platin seviyesi: 365 günlük kilitleme süresi ve %40’a eşit APR

Her üye iç yönetim haklarına ve inkübatör havuzuna erişebilir.

Gelecekteki gelişmeler

3Ç 2021’de başarıyla sona eren ilk ön aşamanın ardından, son proje go-live başladı. 0xVault ve 0xMine ürünleri Binance Smart Chain ‘de (BSC) zaten dağıtıldı.

BSC’deki dağıtım sayesinde, Ocak 2022’de, aylık 2-3 IDO hedefiyle ilk IDO aşamasını göreceğiz. Buna ek olarak, proje geliştirme, 0xPad’i yıl sonuna kadar etkili bir şekilde çoklu zincir sistemine dönüştüren diğer ağları (Ethereum ve Solana gibi) içerecektir.

0xPad’de ne sonuca varabiliriz?

0xPad, ekonomimizdeki güncel bir sorunu çözmek için blockchain teknolojisinin heyecan verici bir uygulamasını daha temsil ediyor. Ancak, ne yazık ki, inkübatör pazarı mükemmel olmaktan uzaktır ve bazen balina yatırımcıları tarafından tekeline alınabilir.

Tek kullanıcılara bir kuluçka sisteminin parçası olma şansı veren bu iş modeli, sektörde devrim yaratmayı amaçlamaktadır. Ancak, bu hedefe ulaşıp ulaşamayacağı, bir sonraki iddialı geliştirme adımlarının nasıl gelişeceğine bağlı olacaktır.

Bu arada, girişim hakkında daha fazla şey öğrenmek istiyorsanız, 0xPad’in resmi web sitesi.

Açıklama: Bu sponsorlu bir yazı. Okuyucular herhangi bir işlem yapmadan önce daha fazla araştırma yapmaya teşvik edilir. Ayrıca, Crypto Adventure, sitemizde listelenen, bahsedilen veya bağlantılı kripto para birimlerinin herhangi bir kripto projesini desteklemez. Daha fazla bilgi edinin

En son makalelerimizden haberdar olun