Skip to main content
Kripto Haberleri

Yeni Bitcoin Yatırımcılarının Yaptığı En Yaygın 6 Hata

Yazan Aralık 29th, 2021Yorum Yazılmamış

Kripto ticareti dünyasına başlamayı düşünüyor musunuz? Öyleyse, en yaygın hatalardan kaçındığınızdan emin olun. Bu hatalardan kaçınarak kripto tüccarlarının çoğundan daha iyi olacaksınız. İlginç olan şey, hemen hemen her yatırımcının farkında bile olmadan bu hataları yapmasıdır. Lafı daha fazla uzatmadan, bu yaygın hatalara bir göz atalım. Daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin.

1. Duygusal karar verme

Yeni başlayanlar duygusal olarak ticaret yapma eğilimindedir. Ama mesele şu ki, ticaretin duygularınla bir ilgisi yok. Nitekim duygularınıza göre kararlar verirseniz, yol arızasına doğru gidersiniz.

2. Yüksek satın alma ve düşük satış

Yeni başlayanların yaptığı bir başka yaygın hata da yüksek satın almak ve düşük satmaktır. Bu işi yaparken açgözlülük yapmak istemezsin. Yapmanız gereken düşük satın almak ve yüksek satmaktır. Bitcoin ticareti yaparak kar elde etmenin tek yolu budur.

3. Aynı anda satış

Yukarıda belirtilen iki hata nedeniyle, yeni başlayanlar Bitcoin’lerini yavaş yavaş küçük miktarlarda alıp satmak yerine aynı anda satın alır veya satarlar. Deneyimli bir tüccara sorarsanız, Bitcoin gönderinizin% 20’sini% 50 kardan satmanızı isteyecektir. Ama sorun şu ki, yeni tüccarlar satılamayacak kadar yağlı. Bu nedenle, dip satın almak için paraları yok. Bazıları tüm Bitcoin’lerini aynı anda satıyor.

4. Yanlış para birimleri satın alma

Yeni ticaret, büyük kelimeler kullanarak tonlarca vaatte bulunduren kripto para birimleri satın alıyor. Ancak bu para birimlerinin Litecoin, NEO, Tron ve EOS gibi herhangi bir teknik yenilik sağlamadığını bilmiyorlar. Sorun, oldukça merkezi blockchain’ler olmalarıdır. Bu nedenle onlardan kaçınmak isteyebilirsiniz.

5. Yumurtalarınızı çok fazla sepete koymak

Önceki hata nedeniyle, yeni başlayanlar birçok kripto para birimine yatırım yapma eğilimindedir. Kar elde etmenizi zorlaştırabileceğinden bu iyi bir fikir değildir. İdeal olarak, 3 ila 4 madeni paraya yatırım yapmak isteyebilirsiniz. Kripto para dünyasında, tüm yumurtalarınızı tonlarca sepete koymayı göze alamazsınız.

6. Tüm yumurtaları bir sepete koymak

Bir başka yaygın hata, tüm yumurtalarınızı aynı sepete koymaktır. İdeal olarak, iyi çeşitlendirilmiş bir portföye sahip olmalısınız. Bunun dışında, tüm kripto para birimlerinizi aynı cüzdana veya borsaya yatırmak istemeyebilirsiniz. Yapmanız gereken en az üç cüzdan kullanmaktır. Bu, yatırımınızı korumanıza yardımcı olacaktır.

Uzun lafın kısası, bunlar yeni kripto para yatırımcılarının yaptığı en yaygın hatalardan sadece bazıları. Bu adımları izlerseniz, bu hataları yapma olasılığınız daha az olacaktır. Sonuç olarak, yatırımınız güvenli olacak ve zarara uğramak yerine kar etme olasılığınız daha yüksek olacaktır. Umarım, bu ipuçları yeni bir tüccar olarak başlamanıza ve çok fazla kar etmenize yardımcı olur.