Skip to main content
Kripto Haberleri

YFI, %100 rallinin ardından geri çekilme tehdidinde bulundu

Yazan Ocak 4th, 2022Yorum Yazılmamış

Yearn.finance (YFI), bir düzeltmeden önce art arda beş günlük kazançtan sonra 42.000 dolara bakıyor. Bununla birlikte, azalan görünümün arkasında, aşırı alım riski ile birlikte alım hacmi eksikliği gizlidir.

Önceki YFI rallisi

Yatırımcıların Bitcoin (BTC) ve Ether (ETH) gibi “yüksek sermayeli” kripto para birimlerinden uzaklaşıp altcoin piyasasında kısa vadeli fırsatlar aramasıyla YFI fiyatı beş gün içinde %47’den fazla artarak 41.970 dolara yükseldi.

“2022’ye girerken DeFi’nin varlıkları bazı iyi büyüme sinyalleri gösteriyor. YFI, UNI ve AAVE şu ana kadar iyi gidiyor. “

Yearn.finance, değeri sadece beş gün içinde BTC ve ETH’ye kıyasla sırasıyla yaklaşık %47 ve %41,50 arttığı için sermaye göçünden yararlanan projelerden biridir. Bu arada, bayilerin YFI piyasasına olan ilgisinin temel unsuru geri alım programıdır.

Yearn.finance (YFI), 3 haftadan kısa bir sürede yüzde 100'lük bir yükselişin ardından geri çekilme tehdidinde bulundu

YFI / ETH ve YFI / BTC fiyat grafiği, geri alım duyurusunun ardından günlük çerçeve | Kaynak: TradingView

16 Aralık’ta Team Yearn.finance bildirim YFI’yi açık piyasada ortalama 26.651 $ fiyatla 7.5 milyon $’ın üzerinde satın aldı. Ayrıca kasalarında daha fazla geri alım için kullanılacak 45 milyon dolarlık nakit parayı da ortaya çıkardılar.

Ek olarak, Yearn.finance topluluğu, YFI Hazinesinin, şu anda oylama aşamasında olan Yearn yönetimine aktif olarak katılan sahiplerini ödüllendirmek için geri alımın bir kısmını kullanmasını önerdi.

Geri alım duyurusunun ardından YFI fiyatı ABD doları karşısında %100’den fazla yükseldi.

YFI’den fiyat ayarlama riski

Bununla birlikte, YFI’nin işlem hacmi toparlanmaya rağmen düştü ve bu da yatırımcıların yükseliş hareketine gerçekten güvenmediğini gösteriyor.

Yearn.finance (YFI), 3 haftadan kısa bir sürede yüzde 100'lük bir yükselişin ardından geri çekilme tehdidinde bulundu

Günlük çerçeve ve fiyat-hacim farklılığı ile YFI / USD fiyat tablosu | Kaynak: TradingView

Tipik olarak, değer ve hacim arasındaki düşüş eğilimi, güven yükselene kadar bir düzeltmeye veya konsolidasyona yol açar. Sonuç olarak, Günlük Göreceli Güç Endeksi (RSI) de bir satış sinyali olan 70’in üzerinde aşırı alım bölgesine girdiğinden, YFI’nin devam eden rallisini kesmek zorunda kalması için iyi bir şans var.

Ek olarak, son ralli, aşağıdaki grafikte Fibonacci düzelmesinin gösterdiği gibi, YFI’yi 40.000 dolarlık dönüş bölgesine yaklaştırdı.

Yearn.finance (YFI), 3 haftadan kısa bir sürede yüzde 100'lük bir yükselişin ardından geri çekilme tehdidinde bulundu

Fib giriş ve çıkış seviyeleri ile üç günlük YFI / USD fiyat tablosu | Kaynak: TradingView

Özellikle, 40.113 dolar seviyesine yakın 0,618 Fib çizgisi, YFI’nin gün içi yükseliş girişimini sınırladı. Bu seviyeler ayrıca Ekim-Kasım rallisini durdurdu ve bu da YFI fiyatını 12 ayın en düşük seviyesi olan 17.000 dolara yaklaştırdı.

Bununla birlikte, boğalar YFI fiyatını 0,618 Fib çizgisinin önemli ölçüde üzerine çıkarmaya çalışırsa, bunu 25.500 dolar destek ve 40.000 dolar dirençle sınırlı çok aylı bir alandan da çıkarabilirler. Bu senaryoda, YFI için bir sonraki yukarı yönlü hedef, 51.000 dolar civarında 0,5 fib çizgisine doğru olabilir.

Haberleri takip etmek ve bu makale hakkında yorum yapmak için Bitcoin Magazine Telegram’a katılın: https://t.me/coincunews

Öğretmen

Cointelegraph’a göre

Youtube Kanalını Takip Edin | Telegram kanalına abone olun | Facebook sayfasını takip edin