Skip to main content
Kripto Haberleri

YFI fiyatının 3 haftadan kısa sürede %100 artmasının ardından Yearn Finance geri çekilme riskiyle karşı karşıya

Yazan Ocak 3rd, 2022Yorum Yazılmamış

Yıl Finans (YFI), art arda beş gün artarak 42.000 dolara yaklaştıktan sonra bir fiyat düzeltmesine hazır görünüyor. Özellikle, aşırı alım riskleri ile birlikte yeterli alım hacminin olmaması, düşüş görünümünün arkasında.

Şimdiye kadar YFI fiyat rallisi

YFI fiyatı Tüccarlar, Bitcoin gibi “üst düzey” kripto para birimlerinden sermayeyi döndürdükçe, beş gün içinde %47’nin biraz üzerinde bir artışla 41.970$’a yükseldi (BTC) ve Eter (ETH) ve altcoin piyasasında kısa vadeli fırsatlar aradı.

Yearn Finance sözde mali yardımdan yararlananlar arasındaydı. sermaye göçüBTC ve ETH karşısındaki değeri göz önüne alındığında, sadece beş gün içinde neredeyse %47 ve %41.50 arttı. Bu arada, tüccarların aniden özünde YFI piyasalarında satın alma faizi bir token geri alım programıydı.

Token geri alım programı duyurusundan sonra YFI/ETH ve YFI/BTC günlük fiyat performansı. Kaynak: TradingView

16 Aralık’ta Yearn Finance ekibi, 7,5 milyon dolardan fazla YFI jetonu satın aldı açık piyasadan birim başına ortalama 26.651 $ fiyatla. Ayrıca Hazinelerinde, YFI geri alım çılgınlığına devam etmek için kullanacakları 45 milyon dolarlık ekstra nakit ortaya çıkardılar.

Ek olarak, Yearn Finance topluluğu ayrıca YFI hazinesinin, Yearn Yönetişimine aktif olarak katılan YFI sahiplerini ödüllendirmek için token geri alımının bir kısmını yönlendirmesini önerdi. Teklif (tüm ayrıntılar burada) şu anda oylama aşamasındadır.

YFI fiyatı, token geri alım duyurusunun ardından ABD doları karşısında %100’den fazla arttı.

YFI fiyat düzeltme riskleri

Ancak, ralliye rağmen YFI işlem hacmi düştü, bu da yatırımcıların yukarı yönlü hareketine olan inancının düşük olduğunu gösteriyor.

Fiyat-hacim farklılığını gösteren YFI/USD günlük fiyat tablosu. Kaynak: TradingView

Tipik olarak, bir düşüş eğilimi fiyat ve hacim arasındaki ilişki, inanç artana kadar düzeltmeye veya konsolidasyona yol açar. Sonuç olarak, günlük nispi güç endeksi (RSI) aynı zamanda bir satış sinyali olan 70’in üzerinde aşırı alım bölgesine girmesiyle YFI’nin devam eden fiyat rallisini en azından duraklatma olasılığı yüksektir.

İlişkili: YFI fiyatı, Yearn Finance’in 7,5 milyon dolarlık geri alımından sadece dört gün sonra %46 arttı

Ek olarak, Yearn Finance tokeninin son fiyat rallisi, aşağıdaki grafikte Fibonacci geri çekilme grafiği ile gösterildiği gibi, onu 40.000 $ civarında bilinen bir bükülme bölgesine yaklaştırdı.

Fib giriş ve çıkış seviyelerini gösteren YFI/USD üç günlük fiyat tablosu. Kaynak: TradingView

Ayrıntılı olarak, 40.113$’a yakın 0,618 Fib çizgisi, YFI’nin gün içi yukarı yönlü girişimlerini sınırlandırıyor. Aynı seviye, Yearn Finance tokeninin Ekim ve Kasım arasındaki fiyat artışını durdurmada etkili oldu ve bu da daha sonra YFI fiyatını 12 ayın en düşük seviyesi olan 17.000$’a getirdi.

Bununla birlikte, boğalar YFI fiyatını kararlı bir şekilde 0,618 çizgisinin üzerine çıkarmayı başarırlarsa, tokeni destek olarak yaklaşık 25.500 dolar ve direnç olarak 40.000 dolar olarak tanımlanan çok aylı aralığından da çıkarabilirler. Bu senaryoda, YFI’nin bir sonraki yukarı yönlü hedefi 51.000 dolar civarında 0,5 Fib çizgisine doğru hareket edebilir.

Burada ifade edilen görüşler ve görüşler yalnızca yazara aittir ve Cointelegraph.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir, karar verirken kendi araştırmanızı yapmalısınız.